מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ללמוד אצלנו   קורסי הלימוד

רשימת הקורסים

נקה
 • מערכות מידע למנהלים

  ניהול ארגוני שירות M.A. | שנה א’ | חובה
  סמסטר א' , שנה א’
  מסלול: 2

  הקורס מספק כיסוי מקיף ואינטגרטיבי של טכנולוגיות המידע (Information Technology) ויישומי מערכות מידע (Information Systems), כמו גם את השפעתן על מודלים עסקיים וקבלת החלטות ניהולית. תלמידים ירכשו מיומנויות דרושות ומבוקשות במקומות העבודה של היום ושל העתיד הנראה לעין. מאוחר יותר, הם יהיו מסוגלים להבין, להשתתף ובסופו של דבר להוביל דיוני ניהול וקבלת החלטות לגבי מערכות המידע בארגונם.

  לקורס יש ארבעה חלקים:

  חלק א'- ארגונים, הנהלה והעסק המתוקשב

  חלק ב'- תשתיות של טכנולוגיות המידע

  חלק ג'- יישומים עיקרים בעידן הדיגיטלי

        חלק ד'- בנייה וניהול של מערכות מידע

  הקורס יקנה לסטודנטים הבנה של הקשר בין מערכות המידע וביצועי הארגון. יילמדו מטרות הארגון בשימוש במערכות המידע, הסביבות השונות בהן פועלת מערכת המידע, טכנולוגיות המחשוב,  השגת מצוינות תפעולית בארגון תוך ניצול מערכות המידע, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים בארגון, פיתוח קשרי הלקוחות וספקי הארגון באמצעות טכנולוגיות המידע, שיפור בתהליכי קבלת החלטות בארגון והשגת יתרונות תחרותיים. במסגרת הקורס ישולבו דוגמאות ואירועי אמת של ארגונים שהצליחו להשיג מטרות אלה.

  מתכונת הלימודים כוללת הרצאות פרונטליות וכן הצגת דוגמאות אמת מעולם המחשוב. לפני המפגשים הסטודנטים נדרשים לקרוא פרק בספר הקורס אשר כולל גם אירועי אמת של ארגונים, וכן מאמר. בנוסף, הסטודנטים יידרשו להגיש במהלך הקורס 4 מטלות תרגול אישיות. הגשת התרגילים תבוצע במודל ולא במיילים. תרגילים שיוגשו באיחור או במיילים לא ייבדקו. כל מפגש יימשך שעתיים ויינתן כהרצאה פרונטאלית. בשעה השלישית יינתנו דוגמאות ותרגולים מחומר הלימוד וכן מהמאמרים והאירועים שנקראו ע"י הסטודנטים לקראת המפגש.

   

  עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:

  1. להקנות לתלמידים ידע בתשתיות הטכנולוגיות של מערכות מידע.
  2. להקנות לסטודנטים ידע בניהול מערכות מידע ואופני היישום בארגונים.
  3. לבנות מודל של מסד נתונים עבור בעיה עסקית או ניהולית.
  4. לסקור את מערכות המידע בארגונים.
  5. להכיר כיווני התפתחות עתידים של מערכות מידע.