לקהל הרחב   מרכז אדלר לאפזיה

מי אנחנו

מרכז אדלר לאפזיה, הפועל בחוג להפרעות בתקשורת במכללה האקדמית הדסה הוא סניף של מרכז אדלר לאפזיה בניו-ג'רזי, ארה"ב. המרכז הינו מרכז ללא מטרות רווח הפתוח לאנשים עם אפזיה ובני משפחותיהם ומטרתו ליצור קהילה בה אנשים עם אפזיה יוכלו ליצור תקשורת  בצורה יעילה ומספקת ללא קשר לרמת הפגיעה השפתית שלהם.

Facebook לדף הפייסבוק של המרכז

חדש! המהדורה השנייה של המדריך לשבץ מוחי ואפזיה יצאה לאור. למידע נוסף

מהי אפזיה?

אפזיה הינה פגיעה נרכשת בשפה ודיבור. אנשים עם אפזיה הם אנשים שבעקבות פגיעה מוחית, מאבדים ברגע אחד את יכולתם להשתמש בשפה. הם מתקשים לדבר ולכתוב ולהבין שפה מדוברת וכתובה. 

אנשים עם אפזיה חווים קושי להביע את מחשבותיהם ורצונותיהם והתקשורת עם הסביבה הופכת לאתגר עבורם ועבור בני משפחתם. למרות קשיי השפה, האינטליגנציה שלהם והצורך התקשורתי והחברתי אינם נפגעים כלל.

החזון שלנו

אנו מאמינים שכל אדם עם אפזיה, ללא קשר לחומרת הקשיים השפתיים שלו, יכול להיות חלק מקבוצה חברתית בה יוכל לנהל שיחה ולהביע את רצונותיו, מחשבותיו ורגשותיו.

החזון שלנו במרכז הוא ליצור מסגרת שתאפשר לכל אחד מחבריו למצוא את התחומים בהם הוא יכול לבטא את עצמו בצורה יצירתית ותקשורתית עם יכולות השפה והדיבור שיש לו.
פעילות המרכז כוללת השתתפות בשיח תקשורתי בקבוצה, התאמת אמצעי תקשורת חליפיים, הדרכת בני המשפחה והסביבה, והנגשת המידע השפתי.

 

לקביעת פגישת הכרות:

התקשרו - 02-6291309 (יש להשאיר הודעה, ונציגנו יחזרו אליכם תוך שבוע ימים)
במייל

תשלום ההשתתפות בפעילות הוא סימלי, אין צורך בהפניה מקופות החולים.
לפגישה הראשונה יש להגיע עם מכתב סיכום מהרופא המטפל ומקלינאי/ת התקשורת. 

קישורים למרכזי אפזיה בעולם

איגוד האפזיה הלאומי   מרכז אפזיה בניו ג'רזי   עמותת נאמן

מרכז אפזיה בלונדון   מרכז אפזיה בטורונטו, קנדה   מרכז אפזיה בקליפורניה

מרכז אפזיה בבולטימור   

 

 

Facebook לדף הפייסבוק של המרכז

 

אולי יעניין אותך גם...