מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   אודות

אנחנו מאמינים

המכללה האקדמית הדסה ירושלים, הינה מוסד מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה ושכר הלימוד בה הוא אוניברסיטאי. ב-43 שנות פעילותה, המכללה הכשירה אלפי בוגרים במדעי הבריאות והחיים, במדעי המידע והמחשב, בתקשורת ועיצוב ובממשל וחברה - אשר השתלבו כיום בתפקידים מרכזיים בכל תחומי הבריאות, המחקר,והתעשייה.

אקדמיה רלוונטית

תוכניות הלימודים שומרות על שילוב נכון של ידע אקדמי רלוונטי ויישום מקצועי בשוק טכנולוגי משתנה תדיר. סגל המרצים מוביל את התפיסה כי בכל תחום עלינו להיות הראשונים– במחקר, בפיתוח ובקשר רציף עם התעשייה ועם מוסדות אקדמיים אחרים.

הרבה מעבר לאקדמיה

בוגר מסיים את לימודיו, עם תואר, ניסיון מעשי, מיומנויות אישיות, ידע וקשרים ענפים עם נציגי התעשייה של מסלול לימודיו - החינוך במכללה אינו רק לימודים אקדמיים אלא אמצעי להתקדמות חברתית. היחס האישי המוקדש לכל תלמיד מרגע הגיעו למכללה ועד ליום סיום התואר הינו שם דבר. הבוגרים נהנים ממרכז חדש לייעוץ וסיוע צמוד בפיתוח המיומנויות הנדרשות לקבלה לעבודה. 90% נקלטים במקומות עבודה – הקשר החם של המכללה עם התעשייה , העסקים המגזר הציבורי והמגזר השלישי, מאפשר לסטודנטים להיחשף לאספקטים נוספים בעולם העבודה עוד בשלב הלימודים ובכך להשתלב טוב יותר במקום עבודה בסיום התואר.

הישגים אקדמיים-מחקר במימון האיחוד האירופאי

פרויקט Bio-Explore הינה מלגה מחקרית ביוטכנולוגית בהיקף גדול, העוסקת באיתור צמחי מרפא– למטרות ריפוי, מזון וקוסמטיקה. הפרויקט נבחר מתוך יותר מ- 700 פניות, מלווה בחוקרים מאוניברסיטאות בארצות הברית, ספרד ויוון וכולל שת"פ עם הרשות הפלשתינאית.

 

 

סטודנטים אוספים דגימות צמחים במסגרת פרויקט Bio-Explore

תרומה ומעורבות בקהילה

הצוות האקדמי והמקצועי, בשיתוף נרחב עם הסטודנטים, מעורבים בקהילה בתוכניות רבות ומגוונות. ב"מרכז אדלר" – מרכז שיקומי ייחודי לנפגעי דיבור, במרפאות האופטומטריה ובקליניקות להפרעות בתקשורת. בהתנדבות במרכזי סיוע, בבתי אבות ובהעברת קורסים מתחומים שונים ע"י הסטודנטים עצמם – לקהילה. באמצעות תוכנית המצטיינים הייחודית "מעל ומעבר" – סטודנטים בולטים עוברים הכשרה מקיפה בתחומי המעורבות בקהילה, פעילות עסקית, ניהול ומנהיגות. בוגרים אלו משתלבים באחוזים גבוהים במיוחד בחברות וארגונים- בענפי המחק וההיי-טק, בענפי הביוטכנולוגיה, התעשייה והרפואה.

ללמוד ולחיות – בירושלים

המכללה האקדמית הדסה, שמחה על תפקידה האסטרטגי בהבאת צעירים לעיר ירושלים ונמצאת בקשר רצוף עם עיריית ירושלים בכדי לקדם מגורי סטודנטים נוחים זמינים וזולים, יצירת מקומות בילוי ועבודה וקידום מכלול הסיבות להישארותו של בוגר גם לאחר לימודיו- בעיר.

במגמת התרחבות ושילוב אוכלוסיות שונות

בנייתו של המרכז הבינתחומי למדע, פעילות אקדמית ותרבותית על שם ליאונה והארי הלמסלי הושלמה ב-2019.
מרכז זה מרחיב מאד את יכולות המכללה בתחומים אקדמיים נוספים ואף משמש כמרכז תרבות עבור צעירי ירושלים - גלריה עזריאלי, השוכנת בקומת הקרקע של מרכז הלמסלי, היא גלריה המציגה תערוכות מתחלפות ועורכת אירועי תרבות.
בשנת 2012 הוספה לתוכנית הלימודים תוכנית המשלבת גברים ונשים מאוכלוסיות חרדיות – אשר מבקשים לקבל השכלה גבוהה ותואר אקדמי. זו הצבעת אמון מצד המל"ג ביכולות המכללה להציע ולייצר הזדמנויות קריירה לציבור החרדי ותרומה חשובה במיוחד לפיתוחה של ישראל.

אולי יעניין אותך גם...