על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • סגל מנהלי / לשכת הנשיא

 •  
  ברטולד פרידלנדר
  פרופ' ברטולד פרידלנדר
  (Ph.D.)
  נשיא המכללה
 •  
  צחי מילגרום
  ד"ר צחי מילגרום
  (Ph.D.)
  סגן הנשיא וראש המינהל האקדמי
  שעות קבלה : 
  לפי תאום
 •  
  בורוצקי דינה
  דינה בורוצקי
  מזכירה בלשכת הנשיא
 •  
  רבקה בן נון
  רבקה בן נון
  (M.A.)
  מתאמת מינהל חוגים
 •  
  זאכרי האריס
  זאכרי האריס
  מנהל פיתוח מוסדי
 •  
  ויינבך רותי
  רותי ויינבך
  מנהלת לשכה
 •  
  מצרפי שרי
  שרי מצרפי
  מזכירה בלשכת הנשיא
 •  
  פנקל פידלמן מיקי
  מיקי פנקל פידלמן
  מנהלת פיתוח הוראה
  שעות קבלה : 
  א-ה, בין השעות 8:00-15:00, בניין 1, קומה 2, חדר 2109 - עדיף בתיאום מראש.
 •  
  קורן יהודית
  יהודית קורן
  מזכירה בלשכת הנשיא
 • סגל אדלר / סגל כללי

 •  
  דפנה אולניק
  דפנה אולניק
  (M.A.)
  מנהלת מרכז אדלר לאפזיה

  דפנה אולניק היא מרצה בחוג להפרעות בתקשורת, קלינאית תקשורת ומנהלת מרכז אדלר לאפזיה במכללה האקדמית הדסה. 

  דפנה אולניק סיימה את לימודי התואר הראשון והשני בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב בשנת 1996,בשנת 2000  סיימה לימודי תעודה של הנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים. 

  מרצה בחוג להפרעות בתקשורת בקורסים העוסקים בשיקום של הפרעות שפה ודיבור אצל מבוגרים-אפזיה ובקורסים של ההתנסות והאינטגרציה הקלינית בשנים ג ו ד. דפנה אולניק הינה קלינאית תקשורת בכירה המתמחה בשיקום של הפרעות שפה ודיבור נרכשות אחרי אירוע מוחי – אפזיה.  

  בשנים 1990-2004 עבדה כקלינאית תקשורת במחלקה להפרעות בתקשורת בבית החולים לוינשטיין, במסגרת עבודתה עסקה בהדרכת סטודנטים  ובמחקר. תחומי  המחקר שלה התמקד התייחסו לקשר שבין הפקת ג'סטות לתהליכי הפקת דיבור אצל אנשים עם אפזיה, טיפול קבוצתי לאנשים עם אפזיה והגישה הסוציאלית לטיפול באפזיה. 

  החל משנת 2000 דפנה אולניק החלה לפתח בארץ את תחום הטיפול הקבוצתי בקרב אנשים עם אפזיה. 

  משנת 2004 עוסקת בפיתוח והטמעת הגישה הסוציאלית לטיפול באפזיה בארץ. 

  בשנת 2007 היתה שותפה בהקמת מרכז אדלר לאפזיה , דפנה מנהלת את המרכז הפועל בחוג להפרעות בתקשורת במכללה, מרכז אדלר לאפזיה הינו מרכז שיקומי חברתי ייחודי בארץ המיישם בפועל את עקרונות הגישה הסוציאלית לטיפול באפזיה ומהווה מסגרת הדרכה לסטודנטים בחוג להפרעות בתקשורת ולאנשי מקצוע מכל הארץ.   

  החל משנת 2014 דפנה היא חברה בקבוצת לימוד ומחקר הפועלת במסגרת ארגון  ה  COST האירופאי :

  .   Collaboration of Aphasia Trialist (CATS)

   במסגרת זו היתה שותפה במחקרים שהתמקדו באיכות החיים של אנשים עם אפזיה ובהנגשת השיח הרפואי לאנשים עם אפזיה. כיום עוסקת במחקר בנושאים של איכות חיים של אנשים עם אפזיה, הדרכת פרטנרים לתקשורת ופיתוח כלים לניתוח שיח תקשורתי של אנשים עם אפזיה.

 •  
  אהרון חמילבסקי
  אהרון חמילבסקי
  (M.A.)
  מרכז למידה מתוקשבת
 • סגל אקדמי / ניהול ארגוני שירות

 •  
  צביקה אפיק
  ד"ר צביקה אפיק
  (Ph.D.)
  ראש החוג

  לפני שהצטרף לסגל המכללה האקדמית הדסה צביקה היה מרצה בכיר למימון באוניברסיטת בן-גוריון, שם לימד מגוון קורסים מתקדמים במימון לתלמידי MBA כולל: אופציות וחוזים עתידיים, הנדסה פיננסית, ניהול סיכונים וועדת השקעות. 

  קודם לכן צביקה צבר נסיון מגוון בתעשיה הטכנולוגית, בעיקר באלקטרואופטיקה ותכנה, כולל ניהול עסקי בחברות הזנק (סמנכ"ל שיווק ומנכ"ל) ותפקידי ניהול ביניים בארגונים גדולים (פיתוח עסקי, הקמת צוותים וניהולם, בארץ ובצפון אמריקה), ניהול פרוייקטים טכנולוגיים, הנדסת מערכת, תכן הנדסי ויעוץ.

  לצביקה מאמרים רבים בג'ורנלים אקדמיים במימון וניהול, רובם בשיתוף פעולה עם מגוון חוקרים מאוניברסיטאות בארץ ובעולם והוא ממשיך במחקר אקדמי גם כראש חוג בהדסה, כולל המשך הנחיה פעילה של תלמידי מחקר לתאר שני ושלישי באוניברסיטת בן גוריון. תחומי העניין והמחקר העיקריים: סיכוני אשראי, נגזרים פיננסיים, ניהול סיכונים וגידורם.

  לצביקה תואר ראשון ושני בהנדסת חשמל מהטכניון (1979) ואוניברסיטת ת"א (1989), MBA (תכנית מנהלים) מאוניברסיטת קונקורדיה במונטריאול (1996) ודוקטורט במימון מאוניברסיטת ת"א (2009).

  קורות חיים -  ד"ר צביקה אפיק (PDF)

  יצירת קשר

  zvikafik@hac.ac.il
  02-6291941

  דף הבית של החוג לניהול ארגוני שירות

   

 •  
  ליאור נעמתי שניידר
  ד"ר ליאור נעמתי שניידר
  מרצה
  שעות קבלה : 
  לפי תאום מראש

  ד"ר ליאור נעמתי שניידר בעלת הכשרה רב תחומית תוך שילוב תחומי ניהול, ארגוני שירות ומערכת הבריאות בארץ.

  • תואר שלישי PhD בתחומי שיווק וניהול מערכות בריאות מבית ספר לרפואה, הדסה עין כרם החל משנת 2012. 
  • תואר שני  MSc במנהל עסקים ומדעים, ניהול וטכנולוגיה, בית ספר למנהל עסקים, עם התמחות בשיווק באוניברסיטה העברית  בירושלים 2000. 
  • תואר ראשון  BScמדעי הרפואה, האוניברסיטה העברית, ביה"ס לרפואה, עין-כרם, ירושלים 1997.  

  במסגרת מחקריה האקדמיים ערכה מחקרים מקיפים בתחומים של ניהול ושיווק בארגוני שירות ובריאות. מחקרים אלה התמקדו בבתי החולים הציבוריים  כארגוני שירות והתאמתם לסביבתם המשתנה בעקבות הרפורמות בשוק הבריאות בין השאר מומנו על ידי המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות והתבצעו בבית ספר לרפואה.

  במהלך השנים צברה ד"ר נעמתי שניידר אינסוף שעות שטח, העוסקות בתצפיות, איסוף נתונים, ומחקר כמותי ואיכותני כמו גם בניהול הלכה למעשה של ארגונים גדולים דוגמת בתי חולים, מרפאות  ומרפאות פרטיות. כמו כן עוסקת כיועצת חיצונית ומנהלת פרויקטים של הקמה ותפעול מרפאות וארגוני בריאות. כל זאת תוך הכרות עם העולם העסקי, ארגוני שירות בכלל ושירותי הבריאות בפרט.    

  ד"ר נעמתי שניידר הינה  בעלת תעודת הוראה  משנת  2002 וניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחומי ההוראה , פיתוח תכניות לימודים, ניהול מערכי שיעור והרצאות ולימודי מצוינות בתחומי מדעים, מנהל עסקים, כלכלה ושיווק, במסגרות שונות ובהן האוניברסיטה העברית, מרכז למצוינות בלמונטה, מנהל חינוך ירושלים ומשרד החינוך בתחומי כלכלה ומנהל עסקים. 

  מרצה פעילה במכללת הדסה בחוג לניהול ארגוני שירות החל משנת 2013.