מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

ברכות ליניב ציגלר על זכייתו בפרס Red Dot

02/10/2019 | רמי חזן | עוד על עיצוב תעשייתי מכליל, החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי

יניב ציגלר, המעצב הראשי של חברת "מתקני פסגות בע"מ" ובוגר החוג לעיצוב תעשייתי מכליל - החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי במכללה האקדמית הדסה זכה בפרס RED DOT היוקרתי על עיצוב מתקן השעשועים החדש "בועות" שבקרוב יוקם בפארק עירוני מרכזי וחדשני בישראל. פרס RED DOT הבין-לאומי, האוסקר של עולם העיצוב, נחשב לחותמת של איכות בין-לאומית בכל הקשור לחדשנות וחשיבה יצירתית בתחום העיצוב.

המתקן "בועות" בעיצובו של ציגלר זכה באות עיצוב קונספט ברמה הגבוהה ביותר מבין למעלה מ-4200 עיצובים שנשלחו לתחרות מיותר מ-48 מדינות ברחבי העולם.

טקס פרסי ה- RED DOT התקיים השנה בסינגפור ב-25 בספטמבר והזוכים בפרסים השונים הציגו את העיצובים שלהם בתערוכה שהתקיימה במסגרת האירוע.

המתקן הענק "בועות" עשוי ממבנה מפלדה מסיבית, אך ההשראה לצורה ולמבנה שלו מגיעה מאחד האלמנטים העדינים בטבע - הבועה. המתקן מדגים בועות בשלבים שונים. גשרי הברזל על הקרקע ממחישים את שלב היווצרות הבועות והמגדלים ממחישים בועות העומדות להתנתק מהקרקע ולעוף לשמים. המשחק במתקן מסייע לפתח את שרירי הגוף, משפר קואורדינציה, מחזק את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי ונותן כלים להתמצאות במרחב ולתכנון לטווח רחוק, כל זה על מנת ליצור תחושה שונה ומעצימה לילד ולמלווה.

יניב ציגלר מסביר כי "אחד העקרונות שהטמענו בפיתוח מתקני משחק הוא עיקרון שילוב אוכלוסיות קצה אנו עושים זאת בשלל דרכים, ניגודיות צבעים לכבדי ראייה, משטחי מעבר לכיסאות גלגלים ועוד. כשאני מתכנן מתקן אני מנסה לראותו מנקודת מבטם של כל הילדים, זאת במטרה ליצור חוויה שווה לכולם".

מחברת מתקני פסגות בע"מ נמסר כי "התרגשנו לקבל כל כך הרבה פידבקים מדהימים על עבודה זו. חברת מתקני פסגות הינה חברה יצרנית המייצרת בעצמה את המוצרים בכל שלבי התהליך ומאפשרת למעצבי המוצר שלה לחלום רחוק, לשאוף גבוה, ולהגשים את היצירות. הדגם הראשון נמצא בזמן קבלת ההודעה על הזכייה בפרס העיצוב, כבר בשלבי ביצוע לקראת התקנה בפארק עירוני מרכזי וחדשני בכפר יונה בחודשים הקרובים".

הפרויקט בהדמיית תלת מימד

העבודה על "בועות" בתמונות

 

* התמונות והסרטון באדיבות מתקני פסגות בע"מ

לדף הבית של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל - החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי
לקריאת כתבה על זכייתו של יניב ציגלר באתר "וואלה"
לקריאה על הפרויקט באתר הבית של Red Dot