מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

ד"ר שלמה אגוז על השינויים במפלגת העבודה

14/02/2019 | רמי חזן | עוד על פוליטיקה ותקשורת

ד"ר שלמה אגוז, מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה, התראיין ל"ערוץ 7", לקראת הפריימריז במפלגת העבודה, וניסה לענות על השאלות- מה צריכה לעשות המפלגה שמייחסת לעצמה את הקמת המדינה, כדי שלא להיעלם מהמפה, ומה הביא אותה למצבה הנוכחי.

ד"ר אגוז סבור כי מפלגת העבודה יכולה להרוויח מאיחוד עם מרצ, על מנת להציג חזית שמאל ציוני שאינה מתביישת בעמדותיה ואינה נרתעת מלהציג אותן לציבור. להערכתו, האופן בו מתנהלת מפלגת העבודה - תואם את ימי העבר, ולא את ההתפתחויות הפוליטיות והחברתיות של עשרים השנים האחרונות.

לדבריו- "הרבה מאוד מדברים על אבי גבאי. הוא עשה טעויות, אבל הטעויות שלו דומות לאלה שעשו קודמיו בשני העשורים האחרונים. המציאות השתנתה אבל רבים מהם המשיכו לנהוג באותה צורה".

על השינויים הללו מפרט ד"ר אגוז-

"בשנות התשעים מפלגת העבודה הגיעה לשלטון פעמיים תחת הנהגת גנרל, רבין וברק, עם מסר שפונה למרכז או אפילו ימינה ממנו. מפלגת העבודה הצליחה לייצר מצב שבו היא מעבירה קולות מימין לשמאל וליצור גוש חוסם של 61 מנדטים. כשדבר כזה קורה - מפלגת העבודה מנצחת את הבחירות. זה היה ניתן לפני למעלה מעשרים שנה. אבל לא עוד, בגלל שאחרי האינתיפאדה השנייה והתרחשות תהליכים עמוקים של אובדן המערכות והמנגנונים שאפיינו את העבודה, צמח אלקטורט שמצביע למפלגות מרכז מתחלפות שמבליחות ונעלמות".

לקריאת הכתבה שפורסמה באתר "ערוץ 7"

לדף הבית של החוג לפוליטיקה ותקשורת

 

הלוגו של מפלגת העבודה