מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

"חשופים" של שיר ממן בעיתון "הארץ"

28/08/2019 | ימית נטף-סרוקה | עוד על תקשורת צילומית

פרויקט הצילום "חשופים" של הסטודנטית שיר ממן מהחוג לתקשורת צילומית פורסם לאחרונה בבלוג הצילום של עיתון "הארץ".

הפרויקט נוצר במהלך הקורס "צילום ותחקיר" בהנחיית יובל טבול. הקורס, אשר מהווה חלק מלימודי ז'אנר הצילום הדוקומנטרי בחוג לתקשורת צילומית, מתמקד בשני נושאים עיקריים: השפה הצילומית וצילום מושגי. העבודה בקורס נעשית תחת כותרת - בסמסטר האחרון הכותרת הייתה "בית" - ובמסגרת זו הסטודנטים ייצרו גוף עבודה תחת הנושא.

במסגרת הקורס מקבלים הסטודנטים כלים של שפה צילומית וכלים לתחקיר ומגישים מידי שבוע חומרים לביקורת אשר עוזרים להם לדייק ולכוון את הפרויקט, ולגבש גוף עבודה צילומי ותיעודי שיעזור להם לטפל בנושא לעומק. כל סטודנט נותן לנושא העל כותרת משנה משלו המכוונת אותו אל המקום הפרטי והאישי שלו, ומשם נולד התוכן הויזואלי. גוף העבודה מלווה בטקסט של הסטודנט.

שיר ממן על הפרויקט:

"הפרויקט "חשופים" נולד מתוך השאלה "מהו בית". לעניות דעתי, בית הוא יותר מסתם מקום. הבית שלי הוא אני, המשפחה שלי, בן זוגי וחברי הילדות שלי. לכן, בפרויקט הזה בחרתי להציג את המורכבות שקיימת בקבלתו של בן או בת משפחה אחרי היציאה מהארון.
למרות שאינני חלק מהקהילה הלה”טבית, רציתי לעסוק בהיעדר התמיכה בעקבות בחירתו של אדם לקבל ולאהוב את עצמו כפי שהוא ולדון בהקרבה העצומה שלעתים קרובות אדם צריך לעשות רק בשביל להיות שלם ואמיתי עם עצמו".

לדף הבית של החוג לתקשורת צילומית במכללה
לעדכונים שוטפים - דף הפייסבוק של החוג לתקשורת צילומית
לקריאת הכתבה המלאה בעיתון "הארץ"