הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

לקהל הרחב   מרכז אדלר לאפזיה

המדריך לשבץ מוחי ואפזיה

אנחנו שמחים לבשר שהמהדורה השנייה של "המדריך לשבץ מוחי ואפזיה לאנשים עם אפזיה ובני משפחותיהם" בשפה העברית יצאה לאור! 

הספר הינו ספר מקיף על אפזיה ועל התמודדות איתה, ומיועד לאנשים עם אפזיה ובני משפחותיהם ולאנשי מקצוע.

הספר מתבסס על The Stroke and Aphasia Handbook, אשר נכתב ע"י צוות מרכז CONNECT הבריטי בשיתוף עם אנשים עם אפזיה ובני המשפחות.
יוזמות תרגום הספר והתאמתו לעברית ולערבית הן - דפנה אולניק מנהלת מרכז אדלר לאפזיה ופרופסור מרים שלזינגר ז"ל מהמחלקה לתרגום וחקר התרגום באוניברסיטת בר-אילן, שבעלה משה שלזינגר ז"ל היה אדם עם אפזיה והספר מוקדש לו. המהדורה השנייה מוקדשת לזכר קורבנות השואה מקהילות מדזלבורצה שבסלובקיה וודונייבצה שבאוקראינה.

החזון שהניע אותן במימוש הפרויקט המשותף היה יצירת כלי עזר, שיאפשר לאנשים עם אפזיה בארץ לקבל מידע, לשאול שאלות ולהיות שותפים בשיחות והעלאת המודעות לנושא האפזיה ולהשפעתו על איכות החיים של האדם ומשפחתו.

הספר יכול להוות כלי עזר לטיפול של קלינאי תקשורת ושל אנשי מקצועות הבריאות שעובדים עם אוכלוסייה זו- פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ,מרפאים בעיסוק, דיאטנים, פיזיותרפיסטים ועוד.
הספר כולל מידע מונגש שפתית על אירוע מוחי, אפזיה, הסתגלות למצב החדש, שירותים בקהילה, זכויות האנשים עם אפזיה ועוד. המהדורה העברית והערבית של הספר מותאמות לקהל הישראלי בעזרת הפניה למקורות סיוע בישראל, מילון מושגים בעברית וערבית ואינדקס ארגונים ועמותות.

המהדורה השנייה של הספר בעברית כוללת מידע מעודכן לשנת 2018.

 

ניתן לרכוש את הספר במרכז אדלר לאפזיה,
או באופן מקוון בקישורים המופיעים מטה.
להזמנת הספר לאנשים עם אפזיה ובני משפחותיהם לחצו כאן
להזמנת הספר לאנשי מקצוע לחצו כאן

 

להזמנת הספר בשפה הערבית