הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

לקהל הרחב   מרכז אדלר לאפזיה

מייסדים

בשנת 2007 נוצר קשר חם והדוק בין משפחת אדלר בניו ג'רזי לבין המכללה האקדמית הדסה שהביא לפתיחתו של הסניף הראשון של מרכז אדלר מחוץ לארה"ב בחוג להפרעות בתקשורת, מכללה אקדמית הדסה ירושלים. 

מייסדי המרכז, מייק ואיילין אדלר, הינם זוג יהודים אמריקאים אשר שגשגו מאד בעסקיהם במהלך החיים.  עד ליום אחד, שלפתע מייק עבר אירוע מוחי. האירוע שינה את חייהם וכך הם מספרים ..... 

 

Mike And Elainephoto

 

חיינו היו מלאים. היה לנו עסק מצליח, גידלנו 4 ילדים, טיילנו בעולם, והקדשנו את עצמנו למספר עמותות וארגוני צדקה. בשנת 1993 עבר מייק בעלי אירוע מוחי וחיינו השתנו. מייק, המנכ"ל של תאגיד כלל עולמי, היה אדם עם יכולות תקשורתיות יוצאות דופן. לאחר השבץ הוא הרגיש מדוכא והתבייש לדבר.
אנשים בעלי כוונות טובות קטעו את דבריו כשהיסס, הם ניסו לעזור לו למצוא את המילים. בזמן שניסו לעזור, מבלי לשים לב, נגרם תסכול רב יותר עבור מייק. היה נראה שאף אחד לא מבין איך זה להיות עם אפזיה ולאבד את היכולת לתקשר.
גם החיים שלי השתנו. הרגשתי מתוסכלת, מבולבלת וחסרת יכולת לעזור בזמן שניסיתי לחבר את חיינו מחדש.

איליין ומייק חיפשו את עזרת אנשי המקצוע. אנשי המקצוע השונים בהם פגשו לא יכלו להמליץ על מקום שבו יוכלו מייק ואיליין למצוא תמיכה מאנשים אחרים שחוו את אותו השינוי בחיים - תמיכה שתוכל לסייע להם להמשיך בחייהם. מייק ואיליין החליטו לחפש דרך שבה יוכלו לעזור לאנשים אחרים שנמצאים באותו מצב.
הם ביקרו ובדקו מרכזי אפזיה שונים בארצות הברית, קנדה ואנגליה, וגילו מספר תוכניות ייחודיות המוקדשות לאנשים עם אפזיה, המטפלים שלהם, בני משפחותיהם וחברים.

 

במהלך החיפושים ראינו אנשים עם אפזיה לומדים דרכים חדשות לתקשר ומקבלים תמיכה ועזרה. במרכז אדלר לאפזיה אנו מחויבים להעצים, לחזק ולהעשיר את חייהם של אנשים אלו.

אולי יעניין אותך גם...