מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • סגל אקדמי / עוד על הפרעות בתקשורת

 •  
  הדס וינדר שטסמן
  הדס וינדר שטסמן
  (M.A.)
  מרצה

  הדס וינדר (שטסמן) היא קלינאית תקשורת ומרצה בחוג להפרעות בתקשורת. הדס סיימה את הלימודים בחוגים להפרעות בתקשורת: תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב בשנת 1998 ותואר שני באוניברסיטת חיפה בשנת 2017.

  תחום ההתמחות הקליני של הדס הוא תקשורת תומכת וחליפית (תת"ח). בשנים 1998-2005 עבדה בבי"ס "הרצפלד" לתלמידים עם לקויות פיזיות מורכבות, והחל משנת 1998 עובדת כקלינאית תקשורת בכירה בבית נועם, מרכז יום שיקומי לאנשים בוגרים עם לקויות פיזיות ושכליות. במסגרת עבודתה, הדס עוסקת בהדרכת קלינאיות תקשורת וסטודנטים להפרעות בתקשורת וכן אנשי צוות ובני משפחה.

  משנת 2010 עובדת ב"משעול", מרכז הערכה לתת"ח וטכנולוגיה מסייעת, הפועל כיום במסגרת עמותת אלין בית נועם. מטרת המרכז לסייע לאנשים עם צרכים מורכבים בתקשורת למצוא דרכים לתפקוד תקשורתי יעיל יותר שיאפשר השתתפות פעילה ככל האפשר בחברה. צוות "משעול" כולל קלינאיות תקשורת ומרפאות בעיסוק מיומנות ומנוסות, שמקיימות הערכות בכל רחבי הארץ לילדים ומבוגרים עם צרכים מורכבים בדיבור ו/או בשפה ו/או בתקשורת. הדס שותפה בתכנון והנחייה של קורסים וסדנאות של "משעול" המיועדים לאנשי מקצוע והורים.

  הדס הרצתה בימי עיון וכנסים רבים בארץ ובחו"ל. שנים רבות היתה חברה בוועד עמותת "אייזק-ישראל" ובשנה האחרונה חברה פעילה בפורום שאחראי על כתיבת נייר עמדה בנושא תת"ח מטעם אגודת קלינאי התקשורת.

  הדס השתתפה במחקר בנושא הדרכת שותפי תקשורת של משתמשי תת"ח במימון קרן שלם אשר עוסקת בפיתוח שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית. עבודת התזה של הדס במסגרת לימודי התואר השני התמקדה בשפה של משתמשי תת"ח ואופן התמודדותם עם מחסרים לקסיקליים. מחקר זה זיכה אותה במענקים של קרן שלם ועמותת "אייזק-ישראל".