מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • סגל אקדמי / עוד על פוליטיקה ותקשורת

 •  
  אורי פז
  ד"ר אורי פז
  (Ph.D.)
  מרצה

  ד"ר אורי פז הוא עיתונאי, עד לא מכבר מנכ"ל ועורך ראשי של ערוץ הכנסת וחבר הנהלת חברת החדשות של ערוץ 2 (היום ערוץ 12). קודם לכן שימש כסמנכ"ל התוכן של חברת החדשות וכרכז הכתבים והמערכת. בין היתר היה ממקימי אתר האינטרנט של החברה(1996 – 2019).

  מילא שורה של תפקידים בכירים בגלי צה"ל - מ"מ מפקד התחנה, ראש מחלקת החדשות והאקטואליה, כתב ועורך ראשי של יומני החדשות  (1984 – 1994). נמנה על צוות גל"צ שזכה בפרס סוקולוב לעיתונות על סיקור מלחמת לבנון ה-1 שבה שימש ככתב. ממקימי תחנת הרדיו האזורית "רדיוס" 100FM שבה שימש כמנהל הרדיו והתכניות (1994 – 1996).

  במקביל, עסק ד"ר אורי פז בהוראת התקשורת, בעיקר אתיקה עיתונאית ומקצועות הרדיו והטלוויזיה. לימד לאורך השנים במספר מוסדות אקדמיים וכיום הינו עמית מחקר במרכז לתקשורת בינלאומית באוניברסיטת בר-אילן.

  בעל תואר ראשון בהיסטוריה כללית וארץ ישראל מאוניברסיטת ת"א (1992); תואר שני בתקשורת (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1987) ותואר שלישי בתקשורת מאוניברסיטת בר-אילן (2018). עבודת הדוקטורט עוסקת בנושא  "אתיקה עיתונאית: טעות, תיקון, מניעה".

  תחומי המחקר העיקריים שלו הינם אתיקה ופרקטיקה עיתונאית, תיקונים, טעויות, הטיות מידע, דיווחי כזב (פייק ניוז) והדרכים למניעתם.