על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • סגל אקדמי / הפרעות בתקשורת

 •  
  יונתן שמעוני
  יונתן שמעוני
  (M.A.)
  מרצה

  אודות 

  מר יונתן (יוני) שמעוני הוא בוגר תואר שני במחזור השני של מגמת  נוירופסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית ומומחה בפסיכולוגיה שיקומית. בין  השנים 1996 ל-2002 עבד כנוירופסיכולוג במחלקה פסיכו-גריאטרית בבי"ח "הרצוג". הוא עובד כנוירופסיכולוג בבי"ח "אלי"ן" (מרכז שיקום ילדים ומתבגרים) מאז 1996 וביחידה הנוירופסיכולוגית מאז 1998. כמו כן עובד בקליניקה פרטית באבחון וטיפול של אנשים עם ליקויים קוגניטיביים התפתחותיים  (developmental) ונרכשים (acquired). פעילותו הקלינית כוללת בין היתר אבחון נוירופסיכולוגי לצרכים טיפוליים ומשפטיים שמטרתו לגלות ולאפיין הפרעות התפתחותיות ונרכשות כדוגמת ADHD, לקויות למידה, וכן ליקויים קוגניטיביים עקב חבלות ומחלות מוחיות (בכלל זה מחלות מוחיות-ניווּניות המקושרות עם הגיל הקשיש כדוגמת מחלת אלצהיימר). כמו כן עוסק בטיפול באוכלוסיות קליניות אלו כשטווח הגילים הוא 6 שנים והלאה.

  בין השנים 2004 ל-2006 לימד במסגרת "מכון מגיד"    קורס שכותרתו "נפלאות הזיכרון האנושי". כמו כן, ב-2014 לימד כמרצה מן החוץ בבי"ס לחינוך של האוניברסיטה העברית קורס שכותרתו "תהליכים קִשביים והפרעות קשב – היבטים תיאורטיים וקליניים".

   

  מאז 2007 מלמד כמרצה מן החוץ (יחד עם מרצה שהיא קלינאית תקשורת)  את הקורס "גרונטולוגיה"  בחוג להפרעות בתקשורת במכללת הדסה ובמקביל במסלול המיועד לסטודנטיות חרדיות (בשנים הראשונות ב"מכללה החרדית" בהמשך ב"מכללת שטראוס").  

   

  יצירת קשר

  טלפון: 050-7529373
  דואר אלקטרוני: YoniShimoniNeuropsych@gmail.com