מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • סגל אקדמי / עוד על ביוטכנולוגיה

 •  
  אבו-רייא סאלח
  ד"ר סאלח אבו-רייא
  (Ph.D.)
  מרצה

  ד"ר סאלח אבו-רייא הוא בעל התואר הראשון בביולוגיה, תואר שני בנוירואנדוקרינולוגיה (בהצטיינות) ותואר שלישי בפרמקולוגיה, כולם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. 

  במסגרת הפוסט-דוקטורט במחלקה לפרמקולוגיה, חקר ד"ר אבו-רייא את ההשפעה של מעכבים של האנזים Monoamine Oxidase- B (MAO-B Inhibitors) על תרביות של תאי עצב החשופים למצב של in vitro model of ischemia. אחד מהחומרים שנבדקו במחקר נמצא היום בשימוש קליני לטיפול במחלת Parkinson . התרופה נקראת Rasagiline (Azilect). 

  בשנת 2000 זכה ד"ר אבו-רייא במלגה היוקרתית "מעוף"  מטעם המל"ג. מטרת המלגה היא לקלוט מדענים צעירים מצטיינים במוסדות להשכלה גבוהה. באמצעות המלגה התחיל את עבודתו כמרצה במכללה האקדמית הדסה.

  ד"ר אבו-רייא מלמד בחוג למדעי המעבדה הרפואית (פרמקולוגיה, אנדוקרינולוגיה, וסמינר), בחוג לביוטכנולוגיה (פיזיולוגיה של המערכת האנדוקרינית, ופרמקולוגיה ומטבוליזם של תרופות), ובחוג לאופטומטריה (פרמקולוגיה, ופרמקולוגיה אוקולרית). 

  בנוסף, ד"ר אבו-רייא הוא חבר בוועדת ההוראה של החוג למדעי המעבדה הרפואית, ויועץ אקדמי של תלמידי שנה ג' בחוג הזה, ויועץ אקדמי לתלמידי החברה הערבית מכל החוגים במכללה. 

  יצירת קשר

  saleh@hac.ac.il