הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   גלריות
< חזרה לרשימה

Maisha מאישה | שיר לוי

07/19
 

ערכה מצילת חיים מסיבוכי הריון/לידה לנשים במדינות סאב סהרה באפריקה.

את הערכה מתפעלות מיילדות מקומיות, והיא מיועדת לנשים החיות באזורים כפריים ללא גישה מיידית לבתי חולים או מתקנים רפואיים אחרים. הערכה כוללת אובייקטים המאפשרים התמודדות עם שלושת הגורמים העיקריים למקרי מוות מסיבוכי הריון/לידה: דימום יתר, רעלת הריון, וזיהומים. 

לשם זיהוי מוקדם של רעלת הריון, יש בערכה מד לחץ דם המלווה בחרוזים המתחלקים ל5 גוונים- לפי קטגוריות של מדדי לחץ דם שונים. בכל ביקור ניתן לאישה ההריונית חרוז המעיד על המדד של לחץ הדם שלה. כך נוצר תיעוד ויזואלי של המדדים לאורך ההריון. 

עוד בערכה נמצאים כדורים ומזרק, שניהם מכילים תרופה היעילה נגד PPH(דימום יתר) היא זולה, עמידה בתנאי מזג אויר קיצוניים ומומלצת על ידי ארגון ה .WHO - הכדורים ניתנים לפני הלידה כאמצעי מניעתי. המזרק ניתן במצב חירום במידה וצריך מנה נוספת לאחר הלידה, הוא מיועד להזרקה תוך שרירית, והוא מגיע מוכן לשימוש עם התרופה כבר בפנים. 

בנוסף מגיע בערכה "קיט לידה נקייה" הכולל עזרים חד פעמיים- כגון כפפות, פד אלכוהול, וכו' - אלה מסייעים לשמור על הלידה סטרילית ככל הניתן. יחד איתם מגיעה יריעת בד שעוברת ריסוס בחומר אנטיבקטריאלי והידרופובי, זו משמשת כמצע עליו ניתן ללדת תוך מזעור הסיכוי להדבקות בזיהומים.