על המכללה   כל מה שקורה

פתיחת תערוכה ושיח גלריה - טל בן אבי, Post Encounters

09/05/18 , 15:00 - 14:00 | החוג לתקשורת צילומית | תקשורת צילומית

אוצרת: יהודית גואטה

באירוע פתיחת תערוכתו של טל בן אבי בגלרית החוג לתקשורת צילומית יערך מפגש ושיח גלריה בהשתתפות האמן.

הצילום של טל בן אבי מפנה מבט למראות אזוטריים ופרוזאיים אך שואף לחלץ מהם דימוי מובהק. הפעולה הצילומית מנסה ללכוד את הדימוי רגע לפני שהוא מתפרק, רגע לפני שהוא הופך לטקסטורה, לפני-שטח : תקריב אדמה מלאה חלזונות לאחר שנשרפה, ספה קרועה ובשרנית המדמה את העור האנושי, שובל אור שהשאירה מכונית באמצע הלילה, בשום מקום.

בן אבי בוחר את עיבוריה של העיר. שטחי הפקר ידועים, סיומות העיר, קצוות העיר. שוליה. הוא משוטט ביום ובלילה. חוזר לאותם מקומות- הלוך ושוב. היום והלילה פותחים בפניו אופני מבט שונים. התנועה הזו שלו הופכת אותו לנווד של קבע ואת המקום לעיר מקלט. המרחב מאפשר לו לבחון את המשמעות של צילום טבע באזורים אלו ובעידן זה.

החיפוש הזה מניח שהטבע הוא תוצר של התנהלות האדם הזורע הרס והמנכס.

העבודות עוסקות בתנודה מתמדת בין השטוח המקצין את טבעו הדו-ממדי של הצילום לבין המאמץ שלו להתרחב אל התלת מימד, אל ערכים שבתוך הצילום האופטי. מהלך זה ניכר באופני הצגת הדימויים המתפרסים על קירות הגלריה, בהקרנת חלק מן הדימויים והצבות היוצאות מן הדפוס הלאה. הזר והבלתי מוכר משתקף בצילומים במלואו ובעודפות גדולה של פרטים. העודפות הזו מכילה שאריות מגע אנושי ונוכחות אנושית בדיעבד. שאריות אלו, שאינן מכילות את בני אדם - מאפשרות היטמעות, שקיעה אל התת מודע, בין אם כזה הנובע מהמקום המצולם ובין אם מתוך נפשו של הצופה.

טל בן אבי נולד בראשון לציון באפריל 1990. כנער, החל ללמוד צילום בבית ספר "צילום בעם" בתל אביב. לאחר מכן המשיך את השכלתו המקצועית דרך לימודים גבוהים בתחומי הצילום והאמנות. כיום חי ויוצר בתל אביב. סיים בהצטיינות יתרה לימודי תעודה באמנות במדרשה לאמנות "בית ברל". זכה במלגת הצטיינות ע"ש שלמה ויתקין עם סיום לימודיו. סיים לימודי תעודה בצילום בקמרה אובסקורה, בית הספר לאמנות.

לאתר של טל בן אבי
לפרטים נוספים על התערוכה