על המכללה   כל מה שקורה

אירוע הפתיחה של "קווי דמיון" - תערוכה חדשה בגלריה עזריאלי

04/07/19 , 20:00 - 18:00 | בניין הלמסלי, המכללה האקדמית הדסה

גלריה עזריאלי - הגלריה החדשה של המכללה האקדמית הדסה, בניהולה של יהודית גואטה ובאוצרות טל שוורץ פותחת את תערוכתה השנייה - תערוכת אנימציה ואיור של יוצרים מובילים מהארץ ומהעולם, במסגרת פסטיבל אאוטליין הירושלמי.

התערוכה "קווי דמיון" מבקשת לעמוד על הקשרים והמפגשים בין צילום, אנימציה ואיור דרך עבודותיהם של יוצרים עכשוויים, מקומיים ובינלאומיים מובילים בתחומם. בליבה של התערוכה תהליכים של יצירת נרטיבים חלופיים בדויים למציאות היסטורית או ביוגרפית, בהם אלמנטים מאותה מציאות נשזרים לתוך עבודה חדשה. תמונת העולם הספק-בדיוני שנוצרת מעלה שאלות אודות הקו העדין העובר בין מה שהיה לבין מה שיכול היה להיות.

בעבודות המוצגות בתערוכה נעשה שימוש בחומרים הלקוחים מעולם הצילום, אך בתהליך העבודה של היוצרים והיוצרות הם עוברים מטמורפוזה - מותמרים, מותקים, מתפרקים או מפורקים, מנוכסים ומורכבים מחדש.

בחלק מן העבודות תצלומים משמשים כהשראה, כנקודת מוצא ליצירה חדשה לחלוטין, בחלקן הם משמשים כחומר גלם - מפורקים לחלוטין או עוברים תהליך של ריבוד. חלק מעבודות האנימציה נוצרו בטכניקת הרוטוסקופ - איור ידני או דיגיטלי על גבי החומר המצולם פריים אחר פריים, ואחרות נעשו בטכניקת הסטופ-מושן המתבססת על פעולת הצילום. ישנם יוצרים שאף פיתחו טכניקה חדשה וייחודית לשילוב צילום ואנימציה.

לצד העבודות המוגמרות מוצגים בתערוכה גם תהליכי העבודה של היוצרים, מתוך רצון להפנות מבט חוקר אל "מאחורי הקלעים" של התחום, אל גלגלי השיניים ומנגנוני התנועה של האנימציה והאיור.

אוצרות: טל שוורץ, חן חייפץ

משתתפים: אביגיל יונגה, אוסי ולד, ריקרדו ורדסחיים, מורן סומר, אורי גולדברג, אופק שמר, עדה רימון, איבונה חמילבסקה, אילנית שמעיה, אליהו אריק בוקובזה, אלכס קלקסבר, אלעד שולץ, שחם רובין, בל שפיר, גיא טרפלר, דפנה אוודיש, טל קנטור, יטבת ערבה, ים מטרסו, ינון לן, יעל רייספלד, נופר שוייצר, מור גלפרין, אופיר לוי, הדס כהן, מעין סופיה ויסטוב, נעמה שוחט, עומר שרון, דניאלה שניצר, רעות בורץ, שלומית פוגל, שלומי יוסף, שקד אלדר, אלכסיי זכרוב, ניר פילוסוף, אור בר-אל, גלית מובשוביץ

שעות פתיחת הגלריה: א'-ה' - 8:00-20:00, ו' - 8:00-13:00, תאריך נעילה: 16.10

לעדכונים שוטפים - דף הפייסבוק של גלריה עזריאלי
לקריאה נוספת על הגלריה
לקריאה על "מדיקליזציה" - התערוכה הקודמת בגלריה
לקריאת כתבה בנושא התערוכה באתר Ynet
לקריאת כתבה על העבודה "פריז", של גיא טרפלר, המשתתפת בתערוכה באתר וואלה
לקריאת כתבה בנושא התערוכה באתר מאקו
לקריאת כתבה בנושא התערוכה באתר Legit

עבודות נבחרות מן התערוכה: