הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

הכנס ה-11 להפרעות בתקשורת באוכלוסייה רב לשונית ורב תרבותית

27/01/21 - 26 , 17:00 - 10:00 | אירוע מקוון | הפרעות בתקשורת , הפרעות בתקשורת M.A.

החוג להפרעות בתקשורת - תכנית התואר השני, בשיתוף עם אוניברסיטת אסקס, אנגליה מזמינים אתכם לכנס ה- 11 בנושא "הפרעות בתקשורת באוכלוסייה רב-לשונית ורב-תרבותית".

הכנס יערך השנה במתכונת מקוונת. פרטים והרשמה לכנס (אנגלית)

קצת על הכנס

בכל שנה, מאז שנת 2010, נערך במסגרת התוכנית לתואר שני בהפרעות בתקשורת במכללה האקדמית הדסה, כנס שנתי בנושא "הפרעות בתקשורת באוכלוסיה רב-לשונית ורב-תרבותית". זהו כנס ייחודי, היחיד שמתקיים בארץ בנושא דו-לשוניות בשילוב עם הפרעות תקשורת. 

מכיוון שעולמנו הפך להיות רב-לשוני ורב-תרבותי – יש לנושא הזה חשיבות רבה במקצועות הרפואיים והפרא-רפואיים. אחוז גדול מאוד מן המטופלים – ילדים, נערים ומבוגרים – אשר מגיעים לקבל טיפול בשפה ודיבור אינם דוברי עברית וחיים בסביבה לשונית ותרבותית ייחודית.

בחוג להפרעות בתקשורת במכללה האקדמית הדסה קיימת כבר 10 שנים תוכנית ייחודית לתואר שני אשר מתמקדת במחקר, בטיפול ובהערכה של ילדים ומבוגרים אשר שפת אמם ותרבותם שונות מזו של מרבית האוכלוסייה. נקודת המבט של התוכנית היא קלינית ומתמקדת במתן רקע נרחב וכלים קליניים לגבי מגוון אוכלוסיות - חד לשוניות, רב לשוניות, דוברי שפות שונות, ותרבויות שונות – ולקויות כגון לקות שפה ספציפית, אפזיה, אפרקסיה,לקות שמיעה, הרצף האוטיסטי. 

הכנס הוא גולת הכותרת של תכנית התואר השני בהפרעות בתקשורת – במהלכו נדונות סוגיות מחקריות וקליניות בנושאים הקשורים להפרעות שפה ותקשורת בהקשר רב-לשוני ורב-תרבותי. לצד הרצאות ממיטב החוקרים מחו"ל ומן הארץ, ניתן להתרשם ממחקרי הסגל והסטודנטים בתוכנית ולצפות בפוסטרים המציגים מחקרים בנושאים הקשורים לכנס.

נושאי הכנס

נושאי הכנס רבים ומגוונים וכל שנה מוצגות פרספקטיבות תיאורטיות וקליניות שונות. 

בין נושאי הכנס העיקריים: איך מתפתחת שפתם של ילדים דו-לשוניים? מה קורה כאשר ילד דו-לשוני מתקשה בשפה ודיבור? איך השפות של הילד/מבוגר משפיעות אחת על השנייה? מהן היתרונות של הדו-לשוניות? מה קורה כאשר מבוגרים עם אפזיה הם גם דו-לשוניים? איזו שפה נפגעת יותר? מהו הקשר בין דו-לשוניות וקוגניציה?

קול- קורא לשליחת תקצירים להצגת פוסטר (בשפה האנגלית)
תקצירי ההרצאות ומרצי ומרצות הכנס (בשפה האנגלית)
תכנית הכנס המלאה והרשמה (בשפה האנגלית)

תכנית הכנס המלאה להורדה (PDF)