על המכללה   כל מה שקורה

במקום שבו נגמרות המילים מתחיל הציור

29/06/22 , 19:00 - 17:30 | רחבת הספריה, בית הקשתות

ישראל אלון, תיקי אלבוחר, מיכל דיין, אבי ישראל, יוסי לוין, מייקל פקר, חיים קול, בטינה קלימי וטוביה שגב הינם חברי מרכז אדלר לאפזיה, החוג להפרעות בתקשורת, המכללה האקדמית הדסה ירושלים שמעלים תערוכה חדשה לרגל חודש המודעות לאפזיה. בתערוכה "במקום שבו נגמרות המילים מתחיל הציור", הם מציגים דרך הציורים תפיסת חיים שונה, נקודת מבט אחרת כאשר המשותף הוא שלכולם יש אפזיה.

אפזיה הינה פגיעה שפתית-תקשורתית המתרחשת כתוצאה מנזק מוחי באזורי השפה. בעקבות האפזיה המציגים בתערוכה מתקשים בהפקת דיבור. במשך שנים הם עובדים בכדי להצליח ולהשמיע את קולם בעולם, להביע את רצונותיהם ואת עולמם הרגשי אך לא תמיד בהצלחה רבה. בוואקום הזה אותו יצרה האפזיה, נכנס הציור לחייהם.

כל אחד ואחת נותנים למבקר הצצה לעולמם הפנימי. מה הם היו רוצים לספר לנו לו רק היו להם המילים. כל יצירה מזמינה את המבקר לדיאלוג עם היוצר שלה. דיאלוג אותו ניתן לקיים ללא מילים, באמצעות האומנות בלבד.

קבוצות הציור מתקיימות במרכז אדלר לאפזיה במכללה האקדמית הדסה בירושלים משנת 2012. 

מרכז אדלר לאפזיה, הפועל בחוג להפרעות בתקשורת במכללה האקדמית הדסה הינו מרכז ללא מטרות רווח הפתוח לאנשים עם אפזיה ובני משפחותיהם, ומטרתו ליצור מרחב שבו הם יוכלו ליצור תקשורת בצורה יעילה ומהנה ללא קשר לרמת הפגיעה השפתית שלהם. 

המרכז שם לעצמו למטרה ליצור קהילה תומכת עבור אנשים עם אפזיה ולפתח אמצעי נגישות והעצמה לאנשים עם אפזיה ברמה הארצית.

התערוכת תתקיים בתאריכים 29/6/22-27/7/22 | בימים א-ה' בין השעות 08:00-20:00
אוצרת: עדי ניצן

הזמנה לפתיחת התערוכה

 מיכל דיין-פורס  טוביה שגב  בטינה קלימי

אבי ישראל  תיקי אלבוחר  ישראל אלון

חיים קול  מייקל פקר

 

הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!