מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

הצגת פרויקטי גמר בחוג לביוטכנולוגיה

10/08/2017 | ד"ר דפנה נתן | עוד על ביוטכנולוגיה

הסטודנטים בחוג לביוטכנולוגיה הציגו את פרויקטי הגמר שלהם לפני סגל החוג בימי עיון של הרצאות מדעיות. הם ביצעו את הפרויקטים במעבדות מחקר באקדמיה או בתעשייה ברחבי הארץ. הפרויקט מאפשר לסטודנטים להתנסות בחיי מחקר באוניברסיטאות או בחברות מסחריות עוד לפני סיום התואר, לרכוש ניסיון נוסף בעבודה עם מכשירים ומודלים מעבדתיים שונים ועוזר לסטודנטים לקבל מושג טוב יותר לגבי השלב הבא בו ייבחרו בקריירה שלהם.

הצגת פוסטרים היא חלק מתהליך הצגת מחקרים מדעיים ומתקיימת בכנסים שונים ברחבי העולם. תכנון פוסטר מדעי והצגתו היא כישור נדרש המהווה הכנה נוספת לסטודנטים לקראת סיום התואר הראשון בביוטכנולוגיה ויציאה לשוק העבודה. הפוסטר מהווה סיכום מתומצת של המחקר המדעי בו השתתף הסטודנט ומכיל את נושא המחקר, חשיבותו, מהלך הניסויים, התוצאות שהתקבלו והמסקנות שניתן להסיק מן המחקר.

הצגת פרויקטים בחוג לביוטכנולוגיה

פנינה דקל חקרה שיבוט של חלבון המעורב בתהליכים סרטניים ומאיה מילמן חקרה אפיון התפתחות ניורונים במערכת העצבים, שני הפרויקטים בוצעו בשיתוף פעולה עם מכון וויצמן. רואן סואן הציגה את עבודתה בחברת טרנס-ביודיזל בע"מ בשפרעם. הוצגו עבודות מחקר מתחומי החקלאות, חקר מחלות שונות, שיפור תכונות של דבק ביולוגי ועוד.

פרס הוענק לפוסטר של תמיר אדרי שהציג את מחקרו: "תפקידו של ADMP בהתפתחות הרקמה הנוירלית והשפעתו על ביטוי גנים נוירלים בעובר ה-Xenopus", שבוצע במעבדתו של פרופ' אברהם פיינסוד בביה"ס לרפואה, הדסה עין כרם. פרס נוסף הוענק לפוסטר של ניבאל אמארה שהשתתפה במחקר "שחרור איטי של ארטמיסון לטיפול נגד מלריה". המחקר בוצע במעבדתו של פרופ' יעקב גולנזר באוניברסיטה העברית.