על המכללה   כל מה שקורה

מפגש סגל אקדמי להבנת צרכי השוק במפעל "טבע"

27/03/2017 | רמי חזן | ביוטכנולוגיה

המרכז לניהול קריירה במכללה ערך מפגש של הסגל האקדמי בחוג לביוטכנולוגיה במפעל "טבע" בהר חוצבים במטרה להבין את הצרכים והדרישות בשוק התעסוקה בתחום, באופן שישפר את היכולת של סטודנטים ובוגרים להשתלב בשוק העבודה.

ההשתלבות של סטודנטים ובוגרים בתעשייה והמשק הינה אחת המטרות המרכזיות של הלימודים האקדמיים במכללה. כחלק מהרצון להכשיר סטודנטים לשוק העבודה, המרכז לניהול קריירה במכללה מנהל קשר רציף וארוך עם ארגונים וחברות שונות, זאת במטרה לסייע באופן ממשי לסטודנטים ובוגרים למצוא עבודה בתחום אותו למדו. אחד התנאים להצלחת התהליך הוא הבנת הצרכים והדרישות של התעשייה.

לשם כך, קיימו במרכז לניהול קריירה מפגש של הסגל האקדמי בחוג לביוטכנולוגיה במפעל "טבע" בהר חוצבים. הם למדו אודות התפקידים הרלוונטיים שפתוחים לבוגרי תואר ראשון של החוג בחברה ודנו אודות הצרכים והדרישות של החברה והאופן שבו הם יכולים להתאים לסטודנטים. בהתאם לכך הוחלט שבעלי תפקידים שונים בחברה יגיעו במהלך שנת הלימודים להעביר הרצאות ממוקדות לסטודנטים שיחשפו בפניהם את התפקידים הרלוונטיים, הדרישות שלהם ותהליכי הגיוס והמיון הפנימיים והייחודיים לחברה.

מפגש סגל אקדמי  ב"טבע". צילום: איריס שמואלביץ

כוכב ניר, מנהלת קשרי אקדמיה בחברת "טבע" סיפרה כי ישנם תפקידים רבים בחברה שפתוחים לבוגרי תואר ראשון גם בתחום הביוטכנולוגי אבל לא רק, והדבר החשוב הוא שניתן להתקבל ללא ניסיון תעסוקתי קודם. חברת טבע מציעה אופציות קידום בעבודה ואופק תעסוקתי לאחר מספר שנים של התנסות בתפקיד הפתיחה הראשון אליו הבוגר נקלט, זאת רק לאחר שצבר את הידע והניסיון הדרושים לשם התפתחות מקצועית בחברה.

אחד הנושאים המעניינים שעלו במפגש היה החשיבות של פרויקט גמר בסיום הלימודים לתואר ראשון. הפרויקט נעשה פעמים רבות יחד עם מנחה מתוך התעשייה, בנוסף למנחה אקדמי והוא מאפשר לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בעבודה ממשית מחקרית שדומה מאוד לחלק מהתפקידים שיחכו להם עת יסיימו את התואר. יתרה מזאת, הקשר שנוצר עם גורם בתעשייה לעיתים פותח באופן ישיר דלת לתפקיד רלוונטי בתחום.

לקריאת כתבה שפורסמה על המפגש בעיתון "כל העיר"