על המכללה   כל מה שקורה

סיור לחברה הביוטכנולוגית BTG

12/07/2017 | | ביוטכנולוגיה

סטודנטים מהחוג לביוטכנולוגיה במכללה, והמרצה ד"ר שרה סיון התארחו בחברת BTG-Bio-Technology General. חברת BTG, חברת בת של Ferring Pharmaceuticals, היא חברת ביוטכנולוגית המפתחת ומייצרת תרופות תוך שימוש בתאים אנימליים ובחיידקים, בשיטות מתקדמות. היא משווקת את מוצריה: חומצה היאלורונית, הורמון גדילה רקומביננטי והורמון פוריות רקומביננטי ליעדים נרחבים ברחבי עולם.

את פנינו קידמו יוסי דהן בוגר החוג לביוטכנולוגיה העובד בחברה 7 שנים, ואיציק גפן מותיקי החברה. הביקור נפתח בסקירה כללית על החברה והתפתחותה במהלך השנים, תוך דגש על המוצרים המיוצרים והמפותחים בה כיום. לאחר מכן הסבר על מחלקת הפיתוח ואופן עבודתה, מד"ר אלינור ארז מנהלת הפיתוח, ונערך סיור במחלקה. לסיום התקיים סיור בחלל ההיקפי הסובב את קומפלקס החדרים הנקיים ומאפשר הצצה לתוכם ולפעילויות המתרחשות בהם, כולל הצצה אל מחלקת האריזה על מגוון המכונות האוטומטיות שבה.

בביקור נחשפו הסטודנטיות למפעל תרופות ביוטכנולוגי מתקדם, ולאופן בו נושאים רבים הנלמדים באופן תיאורטי בכיתה, קורמים עור וגידים ומתרחשים בפועל. ב-BTG שמחו לארח את הסטודנטים מהחוג לביוטכנולוגיה ולחשוף אותן קצת ל"עולם האמיתי", והדגישו כי ישמח לעשות זאת גם בעתיד.

הסטודנטים מהחוג לביוטכנולוגיה עם המרצה ד"ר שרה סיוון בחברת BTG