על המכללה   כל מה שקורה

אירוע לכבוד המכללה בקונסוליה הישראלית בניו-יורק

21/11/2018 | חזן רמי | ניהול ארגוני שירות | פוליטיקה ותקשורת

הקונסוליה הישראלית בניו-יורק קיימה אירוע לכבוד המכללה האקדמית הדסה, במטרה להציג את המודל שלה בשילוב סטודנטים מכל גווני האוכלוסייה הישראלית באקדמיה והצלחתם בלימודים.

במסגרת האירוע, פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה, הציג את המודל ואמר-

"העבודה שלנו אינה מתחילה ונגמרת בפתיחת השערים לסטודנטים מרקעים שונים. אנחנו מפעילים מערך של מכינות אקדמיות...מסייעים להם לאורך כל לימודי התואר בכלים שונים, וכבר לקראת סוף התואר באמצעות המרכז לניהול קריירה - אנחנו פועלים על מנת לסייע להם להשתלב בשוק העבודה בתחום אותו למדו".

באירוע השתתפו שני בוגרים של המכללה האקדמית הדסה שהציגו את סיפורם האישי.

לונא אשתי, תושבת מזרח ירושלים, אשר לא דיברה עברית כשהחלה ללמוד במכינה הייעודית לתושבי מזרח ירושלים, סיימה בהצלחה את לימודי התואר הראשון בחוג לניהול ארגוני שירות במכללה. כיום היא סטודנטית לתואר שני בדיפלומטיה והתפתחות ארגונית. כמו כן, כבר במהלך הלימודים החלה לעבוד במרכז לניהול קריירה הפועל במכללה כיועצת קריירה לאוכלוסייה הערבית.

יהודה מיכאל, אשר עלה ארצה מאתיופיה בשנת 2009, החל ללמוד במכללה מיד לאחר שירותו הצבאי, וסיים את לימודיו בשנת 2015 בחוג ללימודי תואר ראשון בפוליטיקה ותקשורת. מאז גם הספיק לסיים את לימודי התואר השני בניהול ויישוב סכסוכים באוניברסיטת ברנדייס שבבוסטון.

גלית פלג, סגנית הקונסול הישראלי בניו-יורק אמרה- "האופן שבו המכללה מנגישה את ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות שונות מעוררת השראה ומהווה מודל לחיקוי".

לקריאת הכתבה שפורסמה בעיתון "מצב הרוח" (16.11.2018)