על המכללה   כל מה שקורה

"בוטן" - פרויקט הגמר של סתיו מנדלוביץ'

24/07/2018 | חזן רמי | עיצוב תעשייתי מכליל, החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי

פרויקט הגמר של סתיו מנדלוביץ', סטודנטית בחוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללה האקדמית הדסה, מוצג כעת בתערוכת הבוגרים 2018 "תרחישי שימוש".

תערוכת הבוגרים של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל מבטאת את הרעיון המרכזי של החוג: מחקר תהליכים ומצבים תוך העמדת האדם, צרכיו ואורחות חייו במרכז. החוג שואף להראות את החיפוש המתמיד אחרי רעיונות, תוך מתן כבוד הן לתהליך היצירה והן לתוצאה. הרשת הגרפית משקפת את תהליכי העיצוב, כמסגרת קונספטואלית שלתוכה ניתן לצקת תכנים רבים, ובאמצעותה היצירתיות מיתרגמת לפתרונות ישימים ואסתטיים.

הפרויקט של סתיו מנדלוביץ' מביא בשורה של ממש - ״בוטן״ הוא שם המוצר שיצרה סתיו, מערכת בטיחותית לשינה משותפת לתינוקות מגיל לידה ועד עשרה חודשים.

מספרת סתיו על תהליך העבודה והיצירה:

״להפתעתי במסגרת המחקר שערכתי גיליתי כי שינה משותפת הופכת יותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות. יש הורים שישנים עם ילדיהם בשינה משותפת רק מידי פעם, יש כאלה שמעדיפים לישון עם ילדיהם רק בשנים הראשונות ויש כאלה שקרה להם שנרדמו בלי שהתכוונו עם ילדיהם במיטה או אפילו על הספה. שינה משותפת יכולה להיות מסוכנת אם לא נוקטים באמצעי זהירות רבים ולכן היא אינה מומלצת מגורמים מסוימים כגון משרד הבריאות, אבל גם ההיבטים החיוביים בשינה משותפת הם רבים".

לעבודת הגמר של סתיו מנדלוביץ'

לקריאת כתבה בנושא באתר "מאקו"
לעדכונים שוטפים - דף הפייסבוק של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל
לדף הבית של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל