על המכללה   כל מה שקורה

ד"ר מאיה גז בראיון עם הסופר מאיר שלו

09/04/2018 | ד"ר גז מאיה | פוליטיקה ותקשורת

ד"ר מאיה גז מהחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה ראיינה את הסופר מאיר שלו לגליון אפריל של מגזין "החיים הטובים". שלו, אחד הסופרים העבריים המוערכים ביותר כיום ומחברם של "רומן רוסי", "יונה ונער", "שתיים דובים", "הדבר היה ככה" ועוד, וכן של ספרי הילדים "הכינה נחמה", "קרמר החתול הולך אל היער", "מעלה קרחות" ועוד, שיתף בראיון באנקדוטות מחייו האישיים, שוחח על כתיבה ועל עבודתו הספרותית, על ההבדל בין כתיבה למבוגרים וכתיבה לילדים ועוד.

מתוך הראיון: "אני לא בן אדם של לוקסוס. אני לא צריך מכוניות מפוארות או ג'קוזי. אלה לא דברים שמדברים ללבי. אני אוהב לפנק את עצמי עם חפצים איכותיים מבחינת התפקוד שלהם. כלי עבודה טוב. מחשב- שיהיה טוב. רכב שטח- שיעשה את שנדרש ממנו".

"ספרי ילדים אני כותב בעט וספרי מבוגרים על מחשב. אני יודע לנקד ועם מחשב קשה לנקד מהר. אני זורע את הנקודות עם האותיות וכשאני כותב מנוקד אני מרגיש שהנייר מואר וזה מאוד נעים. בשלב אחרון אני מכניס למחשב. יש משמעות למסה של הספר. כתיבה של ספר גדול עם המון גיבורים וגיבורי מישנה זו התעסקות אחרת מאשר כלב ואבא. הזמן שאני מקדיש לספר ילדים הוא עשירית ממה שאני מקדיש לרומן. כדי לכתוב ספר ילדים אני צריך רעיון טוב. אני לא מקפיד על מסר אלא מקפיד על סיפור".

לראיון המלא בגיליון אפריל 2018 של "החיים הטובים"

הסופר מאיר שלו. תמונה מתוך ויקיפדיה