מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

משתתפי תכנית הנשיא בביקור ב"עלה נגב" ובב"ש המתחדשת

02/05/2018 | רמי חזן

חברי תוכנית הנשיא למצוינות ביקרו בכפר "עלה נגב – נחלת ערן" ונפגשו עם מייסד הכפר, אלוף (מיל.) דורון אלמוג, זוכה פרס ישראל על תרומה לקהילה.

הכפר "עלה נגב נחלת ערן", השוכן במועצה האזורית מרחבים, נקרא ע"ש בנו של אלמוג. זהו כפר שיקומי ייחודי מסוגו בעולם, המציע בית חם, מקצועי, מכבד ואוהב לתינוקות, ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית משולבת בנכויות פיזיות קשות, מומים גנטיים ומחלות נרכשות.

חברי תוכנית הנשיא למצוינות השתתפו בסיור במקום, המאופיין ברגישות גבוהה, תשומת לב רבה והקשבה לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים. הם ביקרו בכיתה של ילדים שאינם מסוגלים להניע כלל את אבריהם, ושוחחו עם הצוות הטיפולי, וכן עם מתנדבים מישראל ומחו"ל. לאחר מכן סיירו בין מתקניו המיוחדים של הכפר, כדוגמת נדנדה המותאמת לילדים בכיסא גלגלים. הם התרשמו מסיפורו האישי של אלמוג, אשר נאבק למען הכפר המשמש כיום מופת בתחום הטיפול בבעלי מוגבלויות.

הסטודנטים היו אף אורחי עיריית באר-שבע. הם נחשפו למהפכה אשר מחולל ראש העיר רוביק דנילוביץ בתחום התיירות והתרבות בעיר. הם ביקרו בכמה מאתרי התיירות של העיר, בתוכם מוזיאון קרסו למדע והבאר העתיקה של העיר, באר אברהם. אחדים מהם, שהכירו היטב את העיר כפי שנראתה עד לפני מספר שנים הגיבו במלים "אי אפשר לזהות את באר-שבע".

משתתפי התכנית עם דורון אלמוג. צילום: עלה נגב נחלת ערן