על המכללה   כל מה שקורה

תערוכה חדשה - טל בן אבי, Post Encounters

30/04/2018 | גואטה יהודית | תקשורת צילומית

אוצרת: יהודית גואטה

הצילום של טל בן אבי מפנה מבט למראות אזוטריים ופרוזאיים אך שואף לחלץ מהם דימוי מובהק. הפעולה הצילומית מנסה ללכוד את הדימוי רגע לפני שהוא מתפרק, רגע לפני שהוא הופך לטקסטורה, לפני-שטח : תקריב אדמה מלאה חלזונות לאחר שנשרפה, ספה קרועה ובשרנית המדמה את העור האנושי, שובל אור שהשאירה מכונית באמצע הלילה, בשום מקום.

בן אבי בוחר את עיבוריה של העיר. שטחי הפקר ידועים, סיומות העיר, קצוות העיר. שוליה. הוא משוטט ביום ובלילה. חוזר לאותם מקומות- הלוך ושוב. היום והלילה פותחים בפניו אופני מבט שונים. התנועה הזו שלו הופכת אותו לנווד של קבע ואת המקום לעיר מקלט. המרחב מאפשר לו לבחון את המשמעות של צילום טבע באזורים אלו ובעידן זה. 

החיפוש הזה מניח שהטבע הוא תוצר של התנהלות האדם הזורע הרס והמנכס.

טל בן אבי, 2018

העבודות עוסקות בתנודה מתמדת בין השטוח המקצין את טבעו הדו-ממדי של הצילום לבין המאמץ שלו להתרחב אל התלת מימד, אל ערכים שבתוך הצילום האופטי. מהלך זה ניכר באופני הצגת הדימויים המתפרסים על קירות הגלריה, בהקרנת חלק מן הדימויים והצבות היוצאות מן הדפוס הלאה. הזר והבלתי מוכר משתקף בצילומים במלואו ובעודפות גדולה של פרטים. העודפות הזו מכילה שאריות מגע אנושי ונוכחות אנושית בדיעבד. שאריות אלו, שאינן מכילות את בני אדם - מאפשרות היטמעות, שקיעה אל התת מודע, בין אם כזה הנובע מהמקום המצולם ובין אם מתוך נפשו של הצופה.

טל בן אבי נולד בראשון לציון באפריל 1990. כנער, החל ללמוד צילום בבית ספר "צילום בעם" בתל אביב. לאחר מכן המשיך את השכלתו המקצועית דרך לימודים גבוהים בתחומי הצילום והאמנות. כיום חי ויוצר בתל אביב. סיים בהצטיינות יתרה לימודי תעודה באמנות במדרשה לאמנות "בית ברל". זכה במלגת הצטיינות ע"ש שלמה ויתקין עם סיום לימודיו. סיים לימודי תעודה בצילום בקמרה אובסקורה, בית הספר לאמנות.

לאתר של טל בן אבי
לדף החוג לתקשורת צילומית
לפרטים על אירוע הפתיחה ושיח גלריה
לקריאה על התערוכה באתר "הארץ"

התערוכה פתוחה לקהל בימים א'-ה', בין השעות 18:00-10:00, בין התאריכים 9.5.18-6.6.18 בגלרית החוג לתקשורת צילומית

הזמנה לאירוע פתיחה ושיח גלריה