על המכללה   כל מה שקורה

ברכות לרעות יפרח על זכייתה בפרס עבור עבודה מצטיינת בכנס ISVER

04/11/2019 | רמי חזן | אופטומטריה | מדעי הראייה והאופטומטריה M.Optom.

ברכות לרעות יפרח, בוגרת החוג למדעי האופטומטריה וכיום גם מרצה בחוג, על זכייתה בפרס עבור עבודה מצטיינת בכנס ISVER בשנת תשע"ט! הפרס יוענק בכנס השנה במרץ 2020. 

מחקרה של רעות בוצע כחלק מעבודת התואר השני שלה במעבדה של פרופ' ברוך מינקה מהאוניברסיטה העברית. 

עבודת התזה של רעות, A Drosophila model for a Dehydrodolichyl Diphosphate Synthase (DHDDS) mutation causing Retinitis Pigmentosa in humans, עוסקת במוטציה בגן המקודד ל- (DHDDS (dehydrodolichyl diphosphate synthase אצל יהודים אשכנזים עם מחלה ניוונית ברשתית, השייכת לסוג Retinitis Pigmentosa. במטרה לשפוך אור על פעילות DHDDS ועל תפקידו בתאי הרשתית, בדקה רעות את תפקוד החלבון בזבוב דרוזופילה טרנסגני עם knockdown ספציפי ל- DHDDS. מחקר זה עשוי לאפשר הבנה טובה יותר של תפקוד החלבון ברשתית ובעתיד ולאפשר פיתוח של תזונה משלימה למטופלים, במטרה להאט או אפילו לעצור את תהליך ההתנוונות ברשתית.

במהלך כנס ISVER של האגודה הישראלית לחקר העין והראיה נבחרו 4 עבודות מצטיינות וביניהן העבודה של רעות. עבודה מצטיינת מזכה במענק שמטרתו לסייע בהשתתפות בכנס ARVO- The Association for Research in Vision and Ophthalmology בארה"ב.

הפרסים ניתנים בעזרת מענקים שנתרמו ע"י משפחת מרין לזכרו של פרופ' שאול מרין ז"ל, משפחת דברת לזכרה של פרופ' אהובה דברת ז״ל, עמותת "לראות" ו-ARVO.