על המכללה   כל מה שקורה

"יום אולימפי" במסגרת תכנית הנשיא למצוינות

12/04/2019 | ד"ר לביא דוד

חברי תוכנית הנשיא למצוינות של המכללה האקדמית הדסה השתתפו ב"יום אולימפי", במהלכו פגשו ספורטאים ומאמנים בכירים רבים, ולמדו על מצוינות בספורט. 

הסטודנטים נפגשו עם כלת פרס ישראל בספורט, אסתר רוט-שחמורוב, שסיפרה להם על דרכה אל פסגת האתלטיקה העולמית ועל עקרונות המצוינות אשר מנחים אותה.

נטע ריבקין, אשר ייצגה את ישראל בשלוש האולימפיאדות האחרונות בתחום ההתעמלות האומנותית, שיתפה את הסטודנטים בראיית עולמה על היכולות להפוך משברים למנוף הצלחה, ועל משטר האימונים הקפדני של המתעמלות.

פרופ' דני נמט, רופא הספורטאים האולימפיים, לשעבר אלוף ישראל בהדיפת כדור ברזל, זריקת דיסקוס והטלת כידון, הדגיש את חשיבות ביטול המחסומים אשר כל אדם מציב לעצמו בתודעתו - כתנאי להצלחה. הסטודנטים ביקרו במכון וינגייט כדי לצפות באימוני נבחרות השחייה, הג'ודו והכדורעף, שמעו סקירה מפי מנהל היחידה לספורט הישגי, דני אורן, על ההכנות לאולימפיאדה הקרובה בטוקיו ועל אופן פעולתו של כפר אולימפי ושוחחו עם עינת ירון, אלופת ישראל לשעבר בג'ודו ומאמנת נבחרת הקדטיות. ביחד עם סער אלוני, לשעבר אלופת ישראל בשחייה בסגנון פרפר, השתתפו בסיור בבריכה האולימפית. דיוויד מארש, מאמן-העל של נבחרת השחייה של ישראל, אשר אימן כ-50 שחיינים אולימפיים, בתוכם שחייניות הנבחרת האולימפית של ארה"ב שיתף את הסטודנטים בתובנות שרכש בזכות ניסיונו הרב על מצוינות בספורט. "אם אתם רוצים להצליח בחיים כדאי שתטוו רשת קשרים חברתיים טובה", המליץ בין היתר מארש למצוינים.

חברי תכנית הנשיא למצוינות עם אסתר רוט שחמורוב