על המכללה   כל מה שקורה

נחנך אולם הרצאות ע"ש פרופ' הלל שובל

12/04/2019 | חזן רמי | מדעי איכות הסביבה

בטקס מיוחד ומרגש נחנך בשבוע האחרון אולם ההרצאות ע"ש פרופ' הלל שובל בבניין הלמסלי החדש במכללה האקדמית הדסה. פרופ' הלל שובל המייסד וראש החוג למדעי בריאות הסביבה במכללה בין השנים 2003-2013. הטקס התקיים בנוכחות פרופ' יהודית שובל ובני משפחתו.

ד"ר צחי מילגרום, סגן נשיא המכללה סיפר על העבודה הקשה המשותפת עם פרופ' שובל על הקמת החוג למדעי בריאות הסביבה: "כשפגשתי את פרופ' שובל לראשונה פגשתי אדם מקצועי, ענייני, מנוסה מאד ועם זאת עניו ונעים הליכות. ראינו מהר מאוד כיצד הוא מתחבר לרעיון ולחזון של המכללה להנגיש את ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות שעד עתה לא היו חלק ממנה. הלל קיבל על עצמו לעמוד בראש התכנית למדעי בריאות הסביבה והשאר היסטוריה. תמיד היה מאיר פנים ובכל הזדמנות הביע אמון בדרכה של המכללה".

בתו של פרופ' שובל, תמר מיידין נשאה דברים ופנתה אל אביה: "הגעת למכללה אחרי פרישתך מהאוניברסיטה והיה חשוב לך לתת לכל סטודנט הזדמנות להצליח, לתמוך בכל אחד ואני בטוחה שמי שיבוא ללמוד פה, באולם הזה, על שמך יקבל את אותה השראה". נכדתו של פרופ' שובל, רחלי, נשאה דברים בשם הדור הצעיר יותר ושיתפה מזיכרונותיה בתור נערה צעירה ועל ערכי כבוד, הערכה לזולת ואופטימיות אותם למדה מסבה.

ד"ר גאולה שרף, ראש החוג למדעי איכות הסביבה שהמשיכה את דרכו של פרופ' שובל במכללה, הייתה סטודנטית שלו ושותפה מתחילת הדרך להקמה ופעילות החוג: "פרופ' שובל היה מעורב ומעודכן במתרחש בחוג ממש עד ימיו האחרונים. בביקורי האחרון בביתו ימים ספורים לפני שנפטר הוא התעניין, שאל ובקש להתעדכן בפרטי פרטים מה קורה בחוג".
ד"ר רמי פדהצור, חבר סגל החוג במדעי איכות הסביבה שיתף אף הוא מזיכרונותיו האישיים הן כסטודנט לתואר שני ודוקטורנט במעבדות של פרופ' שובל באוניברסיטה העברית והן כחבר סגל החוג מאז הקמתו.

פרופ' יהודה בכמן, ראש השירות המטאורולוגי של מדינת ישראל לשעבר ואף לימד בחוג למדעי בריאות הסביבה במכללה: "אדם שהלך לעולמו לא מת כל עוד זכרו חי בלב כל אלה שעברו איתו כברת דרך בחיים, אהבו אותו והכירו אותו. כזה היה הלל עבורי ידיד נפש וחבר לדרך".

בסיום האירוע הציגו בקצרה בוגרים טריים של החוג למדעי איכות הסביבה את ממצאי פרויקט הגמר שלהם אודות החסמים הרגולטוריים בכל הקשור לזיהום אור, ישראל בהשוואה לעולם.