על המכללה   כל מה שקורה

ניר ברקת התארח במכללה

05/04/2019 | ד"ר דורון שולצינר | פוליטיקה ותקשורת

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר ומועמד לכנסת מטעם רשימת הליכוד הגיע למכללה לראיון אישי עם ראש החוג לפוליטיקה ותקשורת, ד"ר דורון שולצינר. במהלך המפגש הסביר ברקת את עמדותיו בסוגיות כלכליות, אזרחיות ומדיניות וענה על שאלות בסוגיות פוליטיות. 

בעיקרי הדיון עלו סוגיות כגון הקמת מדינה פלסטינית או אוטונומיה אזרחית פלסטינית, כלכלה חופשית, הורדת מיסים לחברות ולציבור, שמירה על הסטטוס קוו בנושא תחבורה ציבורית בשבת ונישואים אזרחיים.

ברקת ציין בפני הסטודנטים מן החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה: "לא בטוח שהייתי משקיע בכל מה שהשקיע שר האוצר הקודם. אני חושב שכולנו די מכים על חטא על חלק מההוצאות הגדולות שהוציאה ממשלת ישראל... (...) יש לבדוק איך מקמצים בהוצאות הממשלה ומגדילים את השקעות הממשלה. זה לא אותו הדבר".

כמו כן אמר ברקת:

"אני מאמין מאוד גדול שצריך להשקיע בתחומים שמייצרים צמיחה. למשל, כשאני מסתכל על הנגב, שם אנחנו רוצים לקדם את תחום ה-desert tech, טכנולוגית מדבר. מסתבר שתחום האנרגיה החלופית, ניהול מים, חקלאות מדברית - אלו תחומים שהנגב הוא המדברית בה רמת הטכנולוגיה היא מהגבוהות בעולם. אני מאמין שאת הנגב אפשר להפוך למשהו מאוד אטרקטיבי ליזמים ישראלים בתחומים הללו ולפתוח שווקים לכל המדבריות בעולם בצד של הביקושים להראות להם מה חדש במדינת ישראל".

ניר ברקת וד"ר דורון שולצינר במהלך המפגש