מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

סיום קורס יחסי מטפל-מטופל

11/06/2019 | ד"ר ליאור נעמתי שניידר , ד"ר עדיה מאירוביץ | עוד על ניהול ארגוני שירות | עוד על ניהול ארגוני שירות M.A.

במסגרת פרויקט סיום קורס יחסי מטפל-מטופל בהנחיית ד"ר עדיה מאירוביץ וד"ר ליאור נעמתי שניידר מהחוג לניהול ארגוני שירות, הציגו הסטודנטים לתואר בניהול ארגוני שירות במסלול בריאות, שנה ב', פוסטרים המתארים את עבודותיהם בנושאי ניתוח דילמות בתחומי יחסי מטפל מטופל.

הצגת הפוסטרים מהווה את פסגתה של שיטת למידה ייחודית וחדשנית לפיה התנסו הסטודנטים במגוון שיטות לימוד והערכה מעצבות הכוללות חוויות פעילות, ניתוח מצבים ודילמות ולבסוף הצגת הפרויקט, תהליך הלמידה, ואיסוף הנתונים בפוסטר מדעי כולל הערכת עמיתים הנעשית על ידי חבריהם לכיתה.

בניית הקשר בין מטפל למטופל בתחום הבריאות מהווה מרכיב משמעותי ביותר ביחסים בין אנשי המקצוע והחולים. במסגרת קורס זה וכחלק ממטרות הקורס מתנסים הסטודנטים בהבנת מושגים, בהיכרות עם תיאוריות ומודלים מרכזיים בנושא, תוך חשיפתם לחוויות הצדדים ‏המעורבים בקשר זה (מטפל ומטופל) בתוך הקשר מערכתי–ארגוני, אשר יאפשר להם להתמודד בפועל עם סוגיות המשפיעות על בניית ‏יחסים משביעי רצון לשני הצדדים תוך שמירה על אינטרסים ניהוליים ארגוניים.

הנושאים בהם עסקו עבודות הסטודנטים אשר הוצגו בפוסטרים נשאבו מתוך עולמם של אנשי ניהול / טיפול במערכת הבריאות בארץ וכוללים דילמות ובעיות במגוון נושאים כגון: אלימות במערכת הבריאות, תלות ביחסי מטפל מטופל, חיסיון רפואי, גזענות בתחומי טיפול וכדומה.

נשיא המכללה, פרופ' ברטולד פרידלנדר, הגיע להצגת הפוסטרים ושוחח עם הסטודנטים