הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

פרויקטים נבחרים של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל ב- Xnet

02/09/2019 | רמי חזן |

אתר העיצוב והלייף סטייל Xnet פרסם לאחרונה פרויקטים נבחרים מתערוכת הבוגרים האחרונה של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל, החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי. ארבעת הפרויקטים, כל אחד בתחומו, מציעים פתרונות למצבי לחץ וחירום שונים.

הפרויקטים מנהלים יחסי גומלין עם התמה המרכזית בתערוכת סוף השנה של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל אשר עסקה השנה בתהליכי העיצוב ובתפקיד המעצב.

הלימודים בחוג לעיצוב תעשייתי מכליל מבוססים על אידיאולוגיה חברתית הנשענת על הצורך לרתום את המעצב לשינוי הסביבה החברתית והתרבותית בה הוא עובד. מעצב העתיד יתפקד כפרשן בין-תחומי שביכולתו להבין סיטואציות ותהליכים חברתיים מורכבים ולהציע פתרונות בכלים עיצוביים. הפרויקטים מספקים הצצה לתוך התהליכים עצמם: לא רק דגמים מגומרים המוצגים לראווה, אלא מבט מעמיק אל תוך תהליכים שונים, שיטות מחקר ושלבי עבודה אותנטיים כפי שנאספו משולחנות הסטודיו.

הפרויקט הראשון הוא Mindnow, של הסטודנטים עדי סומך ואיליה פוזדייב. הפרויקט עוסק בתחושת חוסר האונים המתלווה לאינטרקציות עם המערכת הרפואית בארץ, ולתקריות האלימות כלפי הצוות הרפואי בעקבות המפגשים. לאחר מחקר מעמיק של הנושא, יצרו הסטודנטים חוברת החוברת מכילה הנחיות בנוגע למערכת אותה ניתן להטמיע בבתי חולים קיימים או שעתידים להיפתח. היא מוגשת כקיט שמיועד למעצבים ומקבלי החלטות בבית החולים, בצורה שמזמינה לביצוע פעולות להמשך מחקר בבתי חולים.

לצפייה בפרויקט של עדי סומך ואיליה פוזדייב

הפרויקט השני בכתבה הוא של הסטודנט כפיר לייבנר, שעיצב אביזרים מצילי חיים לתרמילאות יחידנית. פרויקט זה עוסק בתרחישי פציעה בקרב תרמילאים יחידניים. הוא מתייחס לשלושה תרחישים והם נקע קרסול, מכת חום ודימומים מסיביים מהגפיים. לכל תרחיש עוצב אביזר רפואי אשר מאפשר לתרמילאי הבודד לטפל בעצמו ללא הכשרה מוקדמת, ולהציל את חייו דרך טיפול ראשוני עד להגעת כוח חילוץ בעזרת אביזרים קלי תפעול.

לצפייה בפרויקט של כפיר לייבנר

הפרויקט השלישי, Maisha, של הסטודנטית שיר לוי, הוא ערכה מצילת חיים מסיבוכי הריון/לידה לנשים במדינות סאב סהרה באפריקה. הסטודנטית יצרה ערכה הכוללת כדורים ומזרק, מד לחץ דם המסייע לזיהוי רעלת הריון, ועזרים חד פעמיים ל"לידה נקייה".

לצפייה בפרויקט של שיר לוי

הפרויקט הרביעי הוא Go Calm של דניאלה כהן. הסטודנטית עיצבה כפפה המיוצרת מחומרים טבעיים לחלוטין ומפחיתה את הפחד והחרדה לפני ותוך כדי הביקור אצל רופא השיניים. הכפפה עוזרת בהפחתת הלחץ הנפשי של הלובש על ידי שילוב תרמו-תרפיה וטכניקת לחיצות באזורים ספציפיים בכף היד. השילוב של החום עם הלחץ עוזר להשפעה מהירה יותר על נקודות הלחיצה ונותנת למטופל תחושה נעימה ומרגיעה.

לצפייה בפרויקט של דניאלה כהן

טעימות מן הפרויקטים

 

לקריאת הכתבה המלאה באתר Xnet
לצפייה בכל פרויקטי הגמר של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל, החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי
לעדכונים שוטפים - דף הפייסבוק של החוג לעיצוב תעשייתי מכליל