על המכללה   כל מה שקורה

פתיחת תערוכה "דיבור מלוכלך" בבית המשפט העליון

28/01/2019 | פרופ' קן משה , ד"ר יאיר אורנה | תקשורת צילומית

החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה קיים רב שיח, לצד פתיחת תערוכה בבית המשפט העליון ירושלים. ברב שיח השתתפו שופטת בית המשפט העליון (בדימוס)- דליה דורנר. ראש החוג- פרופ' משה קן, והמרצה ד"ר אורנית קליין שגריר.

התערוכה "דיבור מלוכלך" היא תוצר של קורס, בהנחיית ד"ר אורנה יאיר, בו למדו הסטודנטים על אמנות במרחב הציבורי, תוך התייחסות לשילוב שבינה לבין המקום כאל "תו תקן" באמצעותו ניתן לנתח את החברה הישראלית.

מהי משמעותו של המרחב הציבורי ומהי המשמעות הניתנת לו על ידי אמני הרחוב וציירי הגרפיטי? מהם גבולות הלגיטימיות של השימוש הפרטי בכללי? פעמים רבות מדובר בתוכן חתרני ובועט - האם ישנם דברים הנחשבים כלגיטימיים או שלא לגיטימיים במסגרת חופש הביטוי? מהו אם כן תפקידה של אמנות הרחוב?

במהלך הקורס, ניתחו הסטודנטים את אמנות הרחוב ומשמעות הייצוגים שלה במרחב הציבורי. הם יצאו לסיורים בתחנה המרכזית בתל אביב ובמתחם "המפעל" בירושלים, וצילמו את אמנות הקיר והגרפיטי שבהם. הצילומים המוצגים בתערוכה הם התוצרים של סיורים אלו ובהשראתם.

השתתפו בתערוכה תלמידי שנה ד' של החוג לתקשורת צילומית במכללה:
נוגה אברהם, תמר פרנק, אני רוביקיזה, ליאור ברמוט, אדיר אלחרר, נעם בן זאב, הילה דייטש, אלכס ימפולסקי, אלינה ברגינסקי, אוראל ניסים, ניר שהרבני, שלו שלום, שלו אריאל, תמר קרן, תמיר חיון, נופר גלאון, נטע-לי מסורי, יוליה מיכל פלינר, מעיין אופרה, שוהם מרגלית, מיכל טיילור.