מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

ברוך לשם על עימות טלוויזיוני אפשרי בין נתניהו וגנץ

12/02/2020 | רמי חזן | עוד על פוליטיקה ותקשורת

ד"ר ברוך לשם, החוג לפוליטיקה ותקשורת

ד״ר ברוך לשם, מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה י-ם התייחס בראיון לערוץ 7 אודות האפשרות שיתקיים לאחר הרבה שנים עימות טלוויזיוני בין שני המועמדים המובילים לראשות הממשלה, בנימין נתניהו ובני גנץ:

"נתניהו מדבר טוב יותר מגנץ, אבל לנתניהו יש תיק רציני מאוד של בעיות שהוא לא רוצה להיחשף בהם בשאלות. נושא התיקים יהפוך למרכזי בעימות. גנץ פחות טוב בדיבור חופשי, אבל אפשר להכין אותו לזה. יש לו יתרונות, הוא צעיר יותר וגם המראה שלו מרשים יותר, הוא גבוה יותר. בארה"ב רוב המועמדים הגבוהים יותר ניצחו", מזכיר לשם שאחד מתחומי המומחיות שלו הוא עימותים פוליטיים בארה"ב.

"טראמפ לדוגמא, נעמד מאחורי קלינטון על מנת להדגיש את יתרון הגובה שלו, ולהערכתו אם יתקיים עימות נתניהו-גנץ "האנשים של גנץ ידרשו שהעימות ייערך בעמידה".

"יש לנתניהו יתרון ביכולת המילולית להעברת מסרים, אבל האנשים של גנץ לא יתנו לו לעשות את זה. הם ישבשו לו את הטקסטים כל הזמן כמו שעשו עם איציק מרדכי ולא יאפשרו לו לדבר באופן חופשי", אומר לשם, ובאשר לגמגומי גנץ הוא מוסיף כי "עיקר הגמגומים היו בנסיבות בעייתיות כמו השידור מארה"ב מול יונית לוי ולנתניהו יש יתרון בזה, אבל אפשר לתרגל עם גנץ את העניין והוא כתלמיד טוב ילמד את העניין, אבל בעיקר ילמדו אותו לשבש את הרהיטות הלשונית של נתניהו. יזרקו לו מה עם תיק הצוללות ותיק אחר וזו תהיה בעיה עבור נתניהו, בעיקר כשגנץ נחשב לנקי וגם כרמטכ"ל אין לו את העומסים שנתניהו אסף לאורך כל הדרך".

לקריאת הראיון המלא באתר ערוץ 7
לדף הבית של החוג לפוליטיקה ותקשורת