הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

דני זאבי על מחקר חדש בביצוע בדיקות קורונה

18/10/2020 | רמי חזן | ביוטכנולוגיה

ד"ר דני זאבי, ראש החוג לביוטכנולוגיה

ד"ר דני זאבי, ראש החוג הנכנס לביוטכנולוגיה במכללה, עבד לאחרונה על מחקר חדש בשיתוף המעבדה הארצית לנגיפים בתל השומר, מעבדות הוירולוגיה של בתי החולים רמב"ם והדסה, מפא"ת והמכללה האקדמית הדסה בירושלים.

ד"ר זאבי התראיין ל"כאן תרבות" וסיפר על המחקר החדש שבדק שימוש בנוזל פירוק עבור הבדיקות הנלקחות בשטח - אשר הורג את הוירוס מצד אחד אבל שומר על החומר הגנטי של הנגיף. עד היום בעת ביצוע בדיקות קורונה נשאר הנגיף בחיים אחרי שהועבר לנוזל שימור לפני לקיחתו למעבדה. ד"ר זאבי מסביר כי במהלך המחקר התגלו יתרונות רבים לשימוש בנוזל הפירוק בעת הבדיקות: לא רק שהשימוש בנוזל הפירוק העלה את רגישות הבדיקה, ובאופן זה יהיו פחות תוצאות false negative - הבדיקה הופכת להיות בטוחה הרבה יותר עבור עובדי המעבדה שמקבלים את הבדיקות, כיוון שנוזל הפירוק הורג את הוירוס.

השימוש בנוזל אף פותח פתח לביצוע בדיקות קורונה רבות יותר - באופן זה, כשהבדיקה החדשה גם הורגת את הוירוס וגם משמרת את החומר הגנטי, מתקצרת שרשרת הפעולות שכוללות בדיקות הקורונה וכך ניתן לקבל תוצאות מהר יותר. הגילוי יאפשר פיתוח שיטות בדיקה חדשות - איגום - הכנסת מטושים מרובים בתוך מבחנה אחת, המאפשר לבצע מספר בדיקות יומיות גבוה יותר.

דף הבית של החוג לביוטכנולוגיה במכללה

האזינו לראיון המלא: