מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

דרום מערב ירושלים - פרויקט ייחודי של יעקב ישראל

08/09/2020 | יהודית גואטה | תקשורת צילומית

יעקב ישראל

יעקב ישראל, מרצה בחוג לתקשורת צילומית במכללה, פרסם עיתון במהדורה מוגבלת מבוסס על סדרת עבודותיו בהמשך לתערוכה של עבודתיו בגלריה יפו 97. ישראל, צלם ואמן ירושלמי, מצלם מזה שני עשורים את שכונות דרום מערב ירושלים וכעת פורסם, בשיתוף עם גלרית רחוב יפו 97 וקופסה שחורה, עיתון הכולל את עבודותיו של ישראל וטקסטים ייחודיים העוסקים בעבודותיו.

העיתון יצא בהשראת תערוכת הצילום ״דרום מערב ירושלים״ בגלרית רחוב יפו 97, בהוצאה חד פעמית ומהדורה מוגבלת, וכולל תמונות מפרויקט דרום מערב ירושלים, אותו מצלם ישראל קרוב לעשרים שנה; וטקסטים העוסקים בשכונות הללו - שנכתבו על ידי תאורטיקנים מתחומי מדע המדינה, האדריכלות, הפילוסופיה, הספרות ועל ידי. הכותבים: ד"ר מארק לונג הוא מרצה למדע המדינה, אוצֵר במכון הָאלְזי לאמנות בת-זמננו ונציג הסגל האקדמי בקולג של צ'רלסטון, דרום קרוליינה, ארצות הברית. מחקרו עוסק בנקודות ההשקה בין תרבות ויזואלית למקום; ד"ר שלי כהן היא אדריכלית, אוצרת וחוקרת. אצרה את סדרת התערוכות "מקומי" בגלריה בבית האדריכל ביפו שעסקה בהיבטים חברתיים של המרחב הישראלי; פרופסור חיים יעקובי הוא אדריכל וחוקר ב-Bartlett Development Planning Unit, UCL. מחקריו עוסקים בפוליטיקה של התכנון בישראל\ פלסטין; גדעון לב הוא פסיכולוג קליני, פילוסוף וחוקר תודעה. מחברם של הספרים אההבה (2015) ואמת אהבה אמונה: מבט פסיכואנליטי והיסטורי על משמעות החיים (2018); ימית נטף מתגוררת ויוצרת בירושלים. סיפורה הקצר ״השיכון״, זכה בפרס 'אנרגיה׳ האיטלקי בשנת 2017. עיתון "דרום מערב ירושלים" עוצב ע״י נינו בניאשוילי, בניהול אמנותי והפקה של ״קופסה שחורה״ והופק בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות והמחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים.

העיתון חולק בחינם במרכזים המסחריים שבשכונות דרום מערב העיר – קריית היובל, קריית מנחם, קטמונים ובכך ציין ישראל כי הוא מקווה להחזיר משהו לקהילה אותה הוא מצלם וחי בה שנים רבות.

אתר הבית של יעקב ישראל
דף הפייסבוק של "קופסה שחורה" ובו עדכונים לגבי מרכזי חלוקה של העיתון
דף הבית של החוג לתקשורת צילומית

עמוד השער של העיתון "דרום מערב ירושלים" - יעקב ישראל