הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

מרפאות המכללה האקדמית הדסה ממשיכות לפעול לרווחת הציבור גם בימי הקורונה

08/07/2020 | אופטומטריה | מדעי הראייה והאופטומטריה M.Optom. | הפרעות בתקשורת | הפרעות בתקשורת M.A. | עיצוב תעשייתי מכליל, החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי

לאחר הפוגה של חודשיים בפעילות בזמן משבר הקורונה ובשל הנחיות משרד הבריאות, במכללה הושקעו מאמצים רבים כדי להחזיר את מרפאות המכללה לפעילות, כדי שניתן יהיה להמשיך ולתת את השירות לאוכלוסייה. מלבד נהלי עבודה חדשים בהתאם להנחיות התו הסגול, היה גם צורך לייצר פתרונות שונים כדי לאפשר את קיומן של הבדיקות עצמן. עבודה מאומצת של צוותי המכללה, קלינאיות התקשורת והאופטומטריסטים נעשתה על מנת להכשיר את חדרי הבדיקות, האמצעים הטכנולוגים וליצירת נהלי עבודה שיאפשרו חזרה לפעילות תוך שמירה על בריאותם של המטופלים, הסטודנטים והצוות.

במרפאת השמיעה, יצרו קלינאיות התקשורת תהליך חדש של בדיקה תוך שימוש במצלמות ומיקרופונים, כל זאת כאשר הנבדק נמצא בתוך תא אקוסטי ובחוץ נמצאת הסטודנטית שמקשיבה ומובילה אותו. הבדיקה כולה משודרת באמצעות המצלמה לקלינאית התקשורת המוסמכת שמלווה ומנחה את הסטודנטית בבדיקה.

בתקופות שגרה מרפאות השמיעה, השפה והדיבור ומרפאות אופטומטריה במכללה האקדמית הדסה מעניקות שירות לאלפיי אזרחים, תושבי ירושלים והסביבה. מידי שנה מתקיימות במכללה יותר מ-10 אלפים בדיקות ואבחונים. מרפאות השמיעה והדיבור פועלות במסגרת החוג להפרעות בתקשורת והבדיקות מבוצעות על ידי סטודנטיות בליווי קלינאיות תקשורת מוסמכות מטעם משרד הבריאות. הנבדקים מופנים אל המרפאות על ידי בית החולים הדסה עין כרם וקופות החולים השונות.

במרפאות העיניים ועדשות המגע נדרשו התאמות טכניות ועיצוביות במכשירי הבדיקה השונים כדי להגביר את המיגון ולייצר הפרדה בין הבודק לנבדק. 

אמצעי המיגון שחוברו למכשירים השונים עוצבו ויוצרו במיוחד על ידי החוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללה. מרפאות עיניים, עדשות מגע ותרפיה ויזואלית פועלות במסגרת החוג למדעי האופטומטריה והבדיקות כולן מבוצעות על ידי סטודנטים בליווי אופטומטריסטים מוסמכים מטעם משרד הבריאות.

המאמצים וההתאמות לתקופה החדשה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות אפשרו למכללה לחזור ולתת שירות טיפולי חשוב לציבור הירושלמי ולהמשיך ולהכשיר את הסטודנטים אנשי המקצוע של העתיד. פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה: "המאמצים שהשקיעה המכללה בדגש על מאמצי הצוות והסגל המסור והמקצועי שלנו, אפשרו לנו להפעיל מחדש את ההתנסות המעשית של הסטודנטים כחלק בלתי נפרד מההכשרה האקדמית שלהם ומעבר לזה, אנחנו גאים לחזור ולתת שירות מקצועי, טיפולי וקליני לקהל הירושלמי, כל זאת על פי הנחיות משרד הבריאות".

קראו עוד על מרפאות העיניים במכללה
קראו עוד על קליניקות החוג להפרעות בתקשורת במכללה
קראו עוד על החוג לעיצוב תעשייתי מכליל - החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי
קראו כתבה בעיתון "מצב הרוח" על פעילות המרפאות בימי הקורונה (19.6.2020)

התנסות מעשית בעידן הקורונה. במרפאת השמיעה של החוג להפרעות בתקשורת