הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

סדנא בנושא התערבות נרטיבית

15/11/2020 | ד"ר ג'ודי קופרסמיט | הפרעות בתקשורת | הפרעות בתקשורת M.A.

פרופ׳ ויקי ג׳ופההתוכנית לתואר שני בחוג להפרעות בתקשורת במכללה והיחידה לבינלאומיות במכללה בשיתוף פעולה עם החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת אסקס באנגליה קיימו בשבוע שעבר את המפגש השני בסדרה של חמישה מפגשים בנושא "התערבות נרטיבית" - Narrative Intervention. 

את ההרצאות מעבירה פרופ' ויקי ג'ופה (Prof. Vicky Joffe) – ראש בית הספר למדעי הבריאות באוניברסיטת אסקס ומרצה בכירה בחוג להפרעות בתקשורת – מומחית בעלת שם עולמי בתחום של התערבות נרטיבית בקרב ילדים ומתבגרים עם לקויות שפה ותקשורת. בהרצאות משתתפות קלינאיות תקשורת מן הארץ ומאוניברסיטת אסקס, לצד הסגל והסטודנטיות המתקדמות בחוג להפרעות בתקשורת בשני המוסדות. התמהיל האנושי המרכיב את הסדנאות יוצר אירועים מרתקים, עשירים ורב-תרבותיים.

סדרת ההרצאות מציגה באופן מעמיק ויסודי את תפקידם של סיפורים בשיפור יכולות השפה והתקשורת של ילדים עם צרכים מיוחדים בתחומי הדיבור, השפה והתקשורת (SLCN). שלושת המפגשים הראשונים עוסקים ברקע התיאורטי והקליני הקשור להתערבות נרטיבית תוך מתן דגש על הוולידיות האקולוגית של נרטיבים בהערכה, אבחון וטיפול באוכלוסיות שונות בעלות לקות שפה ותקשורת – לאורך מעגל החיים, החל מילדים צעירים ועד למבוגרים.

במפגשים האחרונים המשתתפים יתנסו בתכנון וביישום של התערבות נרטיבית ויציגו את התובנות שלהם מול כל המשתתפים בסדנה. פרופ' ויקי ג'ופה – בנוסף לידע העצום שלה – מציגה את הנושאים בהתלהבות ובחן, מה שהופך את המפגשים לחוויה אקדמית וחברתית בעלי ערך רב לקידום התחום בקרב הסגל של התוכנית במכללה האקדמית הדסה ובארץ בכלל.

מתוך תערוכת סיום בקורס במסגרת הלימודים לתואר שני בהפרעות בתקשורת במכללה.