מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   כל מה שקורה

סיורים בכנסת ישראל ובית המשפט העליון - פוליטיקה ותקשורת

13/01/2020 | ד"ר דורון שולצינר | פוליטיקה ותקשורת | עוד על פוליטיקה ותקשורת

סטודנטיות וסטודנטים בשנה א' בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה יצאו, במסגרת יום לימודים ייחודי, לסיורים בכנסת ישראל ובבית המשפט העליון. המשתתפות והמשתתפים מספרים:

"נפגשנו ליד מנורת הקנים הגדולה בכניסה לכנסת וד"ר דורון שולצינר סיפר את הסיפור שמאחורי הצבתה מחוץ לכנסת. אחר כך המשכנו לוועדת "חוקה, חוק ומשפט" של הכנסת. דנו בשאלה מדוע לישראל אין חוקה אך יש לה ועדת חוקה, ואיך כל זה קשור להצהרת העצמאות.

אחר כך ניהלנו פנל הכולל את מנהל הוועדה, אסף פרידמן, היועץ המשפטי של הוועדה, עו"ד ד"ר גור בליי, ודוברת הוועדת, רונית גל. את הפנל הנחה ד"ר משה פוקסמן שע"ל, מרצה בחוג ומנהל מוזיאון הכנסת. דיברנו על מה שקורה מאחורי הקלעים של החקיקה באחת מוועדות הכנסת החשובות ביותר. לאחר מכן יצאנו לסיור מודרך בכנסת בנבכי הדמוקרטיה, עברנו במשכן הכנסת, דיברנו על ערכים ומשמעת סיעתית, קיזוזים ותרבות פוליטית ועוד.

במהלך הסיור ביקרנו גם בערוץ הכנסת ונפגשנו עם רון נוטקין, מנהל מחלקת החדשות והדיגיטל של הערוץ, ועם נדב אלימלך, בוגר החוג העובד ככתב פוליטי של הערוץ. המשכנו לבית המשפט העליון, שם קיבלנו סיור והסבר על המבנה ועל התפקיד של המוסד המרכזי הזה, בליווי של ד"ר עמיר פוקס, מרצה בחוג ועמית במכון הישראלי לדמוקרטיה. זה היה יום מרתק שעבר דרך תחנות יסוד בפוליטיקה הישראלית ובמוסדות המדינה".

לעדכונים שוטפים - דף הפייסבוק של החוג לפוליטיקה ותקשורת