הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

נשיא המכללה, פרופ' ברטולד פרידלנדר, בראיון בגובה העינים

06/01/2016 מירב דניאל

מה ההצלחה הכי גדולה שלך?

הצלחות של בוגרים שלנו. כשבוגר מתקשר להודות לי ולספר על ההצלחה שלו זה מראה לי שאנחנו במקום הנכון ועושים את הדבר הנכון. הצלחה של בוגר היא הצלחה של כל האנשים שעובדים כאן. זו הצלחה משותפת לכולנו.

אם לא היית נשיא המכללה האקדמית, איזה תפקיד היית ממלא?

הייתי ממשיך בתחום ה start up. זה תחום של יזמות וחלומות. זה תחום שמותר לחלום בו וזה דומה לאקדמיה. בניהול start up יש אחריות כלפי משקיעים ופה, באקדמיה, האחריות היא אחריות חברתית וזו אחריות כבדה הרבה יותר. ויחד עם זאת הסיפוק הוא גם גדול בהרבה. באקדמיה יש סיפוק מהיר יותר ויש סיפורי הצלחה.

מה אתה הכי אוהב בתפקיד שלך?

ראשית, הקשר עם הסטודנטים ממלא אותי. והאתגר הגדול שלי הוא כל הזמן לחשוב, לפתח, ליצור. אני כל הזמן חושב מה אפשר לעשות טוב יותר, איך אפשר לעשות פריצות דרך, איך לחשוב אחרת. מחוץ לקופסא. החלום שלי הוא להמשיך ולהפוך את המכללה למקום שמושך סטודנטים כדי שלכמה שיותר צעירים יהיה תואר. אז נוכל להגיד שעשינו את שלנו.

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה

במה אתה הכי גאה?

אני הכי גאה במשפחה שלי, בכל נדודי בעולם כולם באו איתי, כל ילד נולד בארץ אחרת. אני גאה בילדים ובנכדים שלי, בהישגים שלהם אבל בעיקר באנשים שהם הפכו להיות. הם בני אדם, וזה הכי חשוב לי.

ספר לנו משהו שלא יודעים עליך?

מהבית יצאתי בגיל 16כדי ללמוד באוניברסיטה. קיבלתי את התואר השני שלי בביוכימיה מ "האוניברסיטה של צ'ילה ", ואת הדוקטורט שלי במיקרוביולוגיה ואימונולגיה קלינית מ " אוניברסיטת UCLA בלוס אנג'לס " בגיל 31 הפכתי ל פרופסר ועבדתי עם זוכה פרס נובל לכימיה פרופ' פדריקו ללואר בארגנטינה.

זיכרונות מבית אבא:

הבית היה בית חם ומלא בחברים, מהבחינה החומרית לא היה קל אבל הבית היה בית של תרבות ומוזיקה, בכל צהריים בהפסקת הצהריים שמעו אצלנו אופרות ומוזיקה קלאסית, בכל פעם שסטודנטים מנגנים על פסנתר הכנף שהצבתי במכללה, אני נהנה.

מי האדם שהשפיע עליך הכי הרבה?

האדם שהשפיע עלי הכי הרבה הוא אשתי היקרה שהולכת איתי באש ובמים ותומכת בכל השיגעונות ובכל החלומות שלי. אני חייב לה תודה גדולה על מי שאני, על ההישגים שלי וכמובן על הבית החם שהעניקה לילדנו.

מה התכונה הכי בולטת שלך?

עקשנות

מה הכי מעצבן אותך?

שקרים

מה האני מאמין שלך בחיים?

מה שצריך עושים. אף פעם לא חיפשתי את הדרך הקלה.

אז מה המסר שלך לצעירים?

כשרוצים מגיעים!!