הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   כל מה שקורה

בואו לעצב את המציאות בעין המצלמה עם B.A בתקשורת צילומית מהמכללה האקדמית הדסה

09/11/2021 | תקשורת צילומית

מתוך פרויקט הסטודנטים "תכשיטים וצילומים בהשראת עולם הספרים" (2020)תחום הצילום - על כל נגזרותיו - הוא רחב מאוד ומכיל תחומים רבים: החל מצילום עיתונאי - דוקומנטרי, וכלה בצילום לצרכי פרסום ותדמית. השימושים שניתן לעשות במצלמת הסטילס, הווידאו והסמאטרפון כיום הם הרבים והמגוונים ביותר אי פעם וכולם מגוייסים לטובת תכלית אחת: לספר סיפור, לעורר תובנות על החברה שאנו חיים בה, או על העולם בכללותו. הדימוי הויזואלי הוא רב עוצמה, מהדהד בין תקופות הזמן, בין מדיומים שונים, מעצב תפיסות, שובר מחסומים, מוביל שיח. האדם המייצר את הדימוי הוא בעל השפעה רבה ואחריות חברתית, שכן הוא בוחר מה להראות לנו וכיצד.

אנחנו, בחוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה מטפחים אנשי מקצוע בעלי ראייה תרבותית - חברתית רחבה, שיוצאים אל העולם במטרה לכבוש ולעצב את התודעה.

הדימוי הויזואלי הוא רב עוצמה, מהדהד בין תקופות הזמן, בין מדיומים שונים, מעצב תפיסות, שובר מחסומים, מוביל שיח. האדם המייצר את הדימוי הוא בעל השפעה רבה ואחריות חברתית, שכן הוא בוחר מה להראות לנו וכיצד.

הכירו את החוג לתקשורת צילומית

לימודי צילום מתקיימים במכללה האקדמית הדסה כבר למעלה מחמישה עשורים. תכנית הלימודים במסגרת החוג לתקשורת צילומית כוללת התמקצעות בטכניקות המדיה החזותית לסוגיה: צילום וידאו, צילום סטילס, טכנולוגיות VR ו-AR, תלת מימד, אנימציה ועוד. הסטודנטים והסגל האקדמי בתואר הראשון לתקשורת צילומית מעצבים מחדש את התחום הויזואלי בישראל, ומנצלים את מיטב הכלים הטכנולוגיים והתיאורטיים שהם רוכשים במכללה לריענון נרטיבים, עדכון השיח החברתי, ההיסטורי והתרבותי. מסלול הלימודים אורך ארבע שנים, ובסופו הבוגרים שלנו יוצאים אל העולם עם תואר B.A יחיד מסוגו בארץ בתקשורת צילומית וידע טכנולוגי מעמיק ועדכני, ומשתלבים בתחומי השיווק, הפרסום, העיתונות, המזון התעשייה והאופנה.

קראו על תנאי הקבלה לתואר ראשון בתקשורת צילומית

עבודה של בדור ג'בארה, סטודנט בחוג לתקשורת צילומית

מה תלמדו בתואר?

תכנית הלימודים של התואר הראשון בתקשורת צילומית היא מסלול לימודים מעשי שמכין את הסטודנטים לשוק העבודה באופן יסודי ועמוק. הסטודנטים מקבלים את מיטב הכלים הטכנולוגיים העדכניים, הרלוונטיים ביותר בתעשייה, תוך שימת דגש מרכזי על טיפוח היצירתיות, טביעת האצבע הייחודית לכל סטודנט, חתירה למצוינות, יזמות, עבודת צוות ומקצועיות שיורדת עד לפרטים הקטנים ביותר בתהליכי העבודה. הסטודנטים ילמדו לעומקם ולרוחבם את מערכות התקשורת והצילום הקיימות כיום בשוק וירכשו כלים אתיים שיפתחו את החוש החברתי שלהם לצד היצירתיות האישית וישלבו ביניהם לעשייה משמעותית וייחודית.

במהלך לימודי התואר הראשון הסטודנטים שלנו בוחרים באחד מבין 2 מסלולי התמחות:

  1. תיעודי-דוקומנטרי: במסגרת המסלול הסטודנטים יכירו מקרוב את עולם הצילום הדוקומנטרי באמצעות התנסות במגוון פרויקטי וידאו וסטילס כגון: צילומי דיוקן מגזיני, סרטים תיעודיים, כתבות חדשותיות מצולמות ועוד.
  2. פרסומי: במסלול זה הסטודנטים יעשו את טבילת האש הראשונה שלהם בתחום הפרסום והשיווק, יתנסו בסטודיו לצילום, ויפיקו תוצרים בצילום מזון, צילום אופנה, חשיבה שיווקית, ועוד.

התואר בתקשורת צילומית מספק לסטודנטים התמקצעות במגוון כלי התקשורת הוויזואלית: וידאו קליפ, אפקטים, עיצוב גרפי, אינטרנט, צילום סטילס, קולנוע ועוד, בדגש על התפקיד החברתי של הכלים הללו, הכוח וההשפעה שלהם על הפרספקטיבות והלכי הרוח הקיימים, תוך ניתוב הסטודנטים למימוש הפוטנציאל ומיטב הכלים שהם רכשו לאורך הדרך בפרויקט הגמר ותכנית הסטאז' (בליווי מומחים מכל תחום).

צפו בפרויקטי הגמר 2021

מתוך עבודת הגמר של אסתר היילה (2021)

5 סיבות ללמוד תקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה

  1. בחירה בין 2 מסלולי התמחות - תיעודי-דוקומנטרי או פרסומי, שמאפשרים לסטודנטים לבחור בנתיב הנכון ביותר עבורם, זה שהכי מושך אותם, תוך מתן הכלים הרלוונטיים לפיתוחם האישי והמקצועי.
  2. מלגה בסך 2,500 ש''ח לשנה הראשונה לתואר (כפוף בהשלמת 20 שעות בפרויקטים למען הקהילה). 
  3. סטאז' - תכנית התמחות מעשית שבמסגרתה הסטודנטים משתפים פעולה עם בכירים מהתעשייה.
  4.  היכרות מעמיקה עם מגוון תחומי התקשורת הויזואלית: וידאו, סטילס, אינטרנט, אנימציה, AR, VR, עיצוב אינטראקטיבי ועוד ועוד, המספקים לסטודנטים מגוון אפשרויות לצמוח בשוק.
  5. תכנית הלימודים מקנה מיומנויות ערכיות, טכנולוגיות, עיצוביות, רעיוניות המאפשרת לסטודנטים לפתח את התרבות החזותית בישראל.

בואו ללמוד איתנו! צרו קשר עוד היום עם מרכז המידע בטלפון (*2292) או בטופס צור קשר