מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ביה”ס הבינתחומי לחברה וקהילה |
עוד על ניהול ארגוני שירות
B.A.
לנהל. להוביל. להצליח.

סגל החוג

 •  
  צביקה אפיק

  ד"ר צביקה אפיק
  (Ph.D.)

  ראש החוג

  לפני שהצטרף לסגל המכללה האקדמית הדסה צביקה היה מרצה בכיר למימון באוניברסיטת בן-גוריון, שם לימד מגוון קורסים מתקדמים במימון לתלמידי MBA כולל: אופציות וחוזים עתידיים, הנדסה פיננסית, ניהול סיכונים וועדת השקעות. 

  קודם לכן צביקה צבר נסיון מגוון בתעשיה הטכנולוגית, בעיקר באלקטרואופטיקה ותכנה, כולל ניהול עסקי בחברות הזנק (סמנכ"ל שיווק ומנכ"ל) ותפקידי ניהול ביניים בארגונים גדולים (פיתוח עסקי, הקמת צוותים וניהולם, בארץ ובצפון אמריקה), ניהול פרוייקטים טכנולוגיים, הנדסת מערכת, תכן הנדסי ויעוץ.

  לצביקה מאמרים רבים בג'ורנלים אקדמיים במימון וניהול, רובם בשיתוף פעולה עם מגוון חוקרים מאוניברסיטאות בארץ ובעולם והוא ממשיך במחקר אקדמי גם כראש חוג בהדסה, כולל המשך הנחיה פעילה של תלמידי מחקר לתאר שני ושלישי באוניברסיטת בן גוריון. תחומי העניין והמחקר העיקריים: סיכוני אשראי, נגזרים פיננסיים, ניהול סיכונים וגידורם.

  לצביקה תואר ראשון ושני בהנדסת חשמל מהטכניון (1979) ואוניברסיטת ת"א (1989), MBA (תכנית מנהלים) מאוניברסיטת קונקורדיה במונטריאול (1996) ודוקטורט במימון מאוניברסיטת ת"א (2009).

  קורות חיים -  ד"ר צביקה אפיק (PDF)

  יצירת קשר

  zvikafik@hac.ac.il
  02-6291941

  דף הבית של החוג לניהול ארגוני שירות

   

 •  
  ליאור נעמתי שניידר

  ד"ר ליאור נעמתי שניידר

  מרצה

  שעות קבלה:
  לפי תאום מראש

  ד"ר ליאור נעמתי שניידר בעלת הכשרה רב תחומית תוך שילוב תחומי ניהול, ארגוני שירות ומערכת הבריאות בארץ.

  • תואר שלישי PhD בתחומי שיווק וניהול מערכות בריאות מבית ספר לרפואה, הדסה עין כרם החל משנת 2012. 
  • תואר שני  MSc במנהל עסקים ומדעים, ניהול וטכנולוגיה, בית ספר למנהל עסקים, עם התמחות בשיווק באוניברסיטה העברית  בירושלים 2000. 
  • תואר ראשון  BScמדעי הרפואה, האוניברסיטה העברית, ביה"ס לרפואה, עין-כרם, ירושלים 1997.  

  במסגרת מחקריה האקדמיים ערכה מחקרים מקיפים בתחומים של ניהול ושיווק בארגוני שירות ובריאות. מחקרים אלה התמקדו בבתי החולים הציבוריים  כארגוני שירות והתאמתם לסביבתם המשתנה בעקבות הרפורמות בשוק הבריאות בין השאר מומנו על ידי המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות והתבצעו בבית ספר לרפואה.

  במהלך השנים צברה ד"ר נעמתי שניידר אינסוף שעות שטח, העוסקות בתצפיות, איסוף נתונים, ומחקר כמותי ואיכותני כמו גם בניהול הלכה למעשה של ארגונים גדולים דוגמת בתי חולים, מרפאות  ומרפאות פרטיות. כמו כן עוסקת כיועצת חיצונית ומנהלת פרויקטים של הקמה ותפעול מרפאות וארגוני בריאות. כל זאת תוך הכרות עם העולם העסקי, ארגוני שירות בכלל ושירותי הבריאות בפרט.    

  ד"ר נעמתי שניידר הינה  בעלת תעודת הוראה  משנת  2002 וניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחומי ההוראה , פיתוח תכניות לימודים, ניהול מערכי שיעור והרצאות ולימודי מצוינות בתחומי מדעים, מנהל עסקים, כלכלה ושיווק, במסגרות שונות ובהן האוניברסיטה העברית, מרכז למצוינות בלמונטה, מנהל חינוך ירושלים ומשרד החינוך בתחומי כלכלה ומנהל עסקים. 

  מרצה פעילה במכללת הדסה בחוג לניהול ארגוני שירות החל משנת 2013.

 •  
  דורון פסחוביץ'

  דורון פסחוביץ'

  עוזר מנהלי לראש החוג

  שעות קבלה:
  בהתאם לשעות הקבלה המפורסמות בחוג

  שעות קבלת סטודנטים בחוג לניהול:
  יום א': בין השעות 12:00-16:00
  יום ב': בין השעות 08:00-18:30
  יום ג': בין השעות 08:00-10:00
                           14:00-16:00                   
  יום ד': בין השעות 12:00-18:30
  יום ה':בין השעות 13:00-16:00

 •  
  נעם שטוקמן

  ד"ר נעם שטוקמן
  (Ph.D.)

  מרצה

  שעות קבלה:
  לפי תאום מראש

  נעם שטוקמן מימש את תוצרי  לימודיו לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית במסגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, על מנת לשמש כיועץ ארגוני במגוון רחב של ארגונים במגזר הפרטי והציבורי . שנים רבות יעץ למנהלים והעביר סדנאות הדרכה והכשרה למטרת  פיתוח מיומנויות של עובדים וומנהלים. שימש כראש מדור משאבי אנוש של האוניברסיטה העברית בירושלים.

  השתלב במשרת מרצה במוסדות אקדמיים לפני כעשרים וחמש שנה, ולאור ניסיונו ובקיאותו במושגי נהול המשאב האנושי בארגון, קיבל על עצמו לבנות את מסלול משאבי האנוש , בחוג לניהול ארגוני שירות. במכללה האקדמית הדסה ירושלים. ד"ר שטוקמן משמש בתפקיד זה במשך כשמונה שנים. את עבודת התואר השלישי כתב באוניברסיטת חיפה, בהנחייתו של פרופ' מיכה פופר. העבודה עסקה בניהול שינוי ארגוני טרנספורמטיבי, כלומר שינוי ארגוני מאד מורכב ומקיף.

  תחומי העניין המרכזיים של ד"ר נעם שטוקמן: פעילויות ניהול המשאב האנושי בארגון, הנעת עובדים, שינויים ותמורות בשוק העבודה בעידן הנוכחי.

   

 •  
  עירית שמואל

  עירית שמואל
  (M.A.)

  ראשת מסלול תיירות
  מרצה

  שעות קבלה:
  לפי תאום מראש

  עירית שמואל משמשת כראש מסלול תיירות בחוג לניהול ארגוני שירות במכללה האקדמית הדסה. עירית היא בעלת תואר ראשון (1996) ושני (2003) בגיאוגרפיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף, היא בוגרת לימודי הוראה של האוניברסיטה העברית (2000).כיום, דוקטורנטית במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן.

  עירית היא חוקרת תיירות. עבודת התזה שלה עסקה בתמורות בגיאוגרפיה של התיירות הכפרית בישראל בהנחייתו של פרופ' נעם שובל. נושא הדוקטורט שלה הוא: 'מגן עדן למרכז טרור - טורקיה כיעד תיירות בדמיון הגאופוליטי הישראלי,  2000 – 2014'. העבודה עוסקת בשינויים שחלו בשיח הציבורי בישראל אודות התיירות לטורקיה. מנחי העבודה: ד"ר ניר כהן – המחלקה לגיאוגרפיה וסביבה בבר אילן ופרופ' דליה גבריאלי-נורי - המכללה האקדמית הדסה ומכון טרומן.

  במסגרת עבודתה מלמדת עירית קורסים העוסקים בתעשיית התיירות מהיבטים גיאוגרפיים, חברתיים וניהוליים שונים ובהם: מבוא לתיירות ומלונאות, ניהול התיירות העירונית, ניהול התיירות הכפרית, מבוא לענף המלונאות והתיירות, יחסי אורחים מארחים, ירושלים לדורותיה, קמפוס לומד תיירות ביוון ופרקטיקום בתיירות.

  עירית מרצה בכנסים ובסמינרים בארץ ובעולם ומשתפת פעולה עם חוקרים מישראל ומחוצה לה. השתתפה בעבר במספר פרויקטים ייחודיים כגון פרויקט התנדבותי של שימור כפרים בסין: The sixth session of Homestay in Jinhua's Historical Village Project. Organized by Jinhua Municipal People’s Government Foreign and Overseas-Chinese Affairs Office

   

 •  
  שלומי רייס

  שלומי רייס

  רכז החוג

  שעות קבלה:
  בהתאם לשעות הקבלה המפורסמות בחוג

  שעות קבלת סטודנטים בחוג לניהול:
  יום א': בין השעות 12:00-16:00
  יום ב': בין השעות 08:00-18:30
  יום ג': בין השעות 08:00-10:00
                           14:00-16:00                   
  יום ד': בין השעות 12:00-18:30
  יום ה':בין השעות 13:00-16:00

 •  
  רלי נחמן חובר

  רלי נחמן חובר

  רכזת החוג

  שעות קבלה:
  בהתאם לשעות הקבלה המפורסמות בחוג

  שעות קבלת סטודנטים בחוג לניהול:
  יום א': בין השעות 12:00-16:00
  יום ב': בין השעות 08:00-18:30
  יום ג': בין השעות 08:00-10:00
                           14:00-16:00                   
  יום ד': בין השעות 12:00-18:30
  יום ה':בין השעות 13:00-16:00

 •  
  אוהלה אביניר

  ד"ר אוהלה אביניר
  (Ph.D.)

  מרצה

  שעות קבלה:
  לפי תאום מראש

  לאוהלה תואר ראשון  (בהצטיינות) בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית (1988). תואר שני בסוציולוגיה (בהצטיינות)  בהתמחות בפסיכולוגיה חברתית, מאוניברסיטת בר אילן (1996).                               
  דוקטורט (Ph.D) מהמחלקה לניהול ויישוב סכסוכים באוניברסיטת בר אילן (2011).

  הדוקטורט  והתיזה לתואר שני עסקו בחקר מנהלים וסגנונות ניהול במקומות עבודה והיוו בסיס לפיתוח מודל התערבות ארגונית שמיישם עקרונות גישור וניהול בארגונים.  לאוהלה ניסיון רב בפיתוח תכניות הדרכה פנים ארגוניות' בתהליכי יעוץ ארגוני ובליווי אישי ותעסוקתי ובמעברים מקריירה לקריירה. במסגרת הניסיון המעשי היא התמחתה בהנחיית קבוצות בתחומי  מנהיגות, קריירה, ושירות וניהלה  קורסים להנחיית קבוצות ויעוץ תעסוקתי מטעם מכון שיפור והסבת אקדמאיים. עבדה עם אוכלוסיות מגוונות ופיתחה מודלים לשילוב וקידום אישי מותאם. 

  מרצה באקדמיה מאז 1997,  הצטרפה לסגל האקדמי של מכללת הדסה ב 2013, ומרכזת את הקורסים של שיטות מחקר, פיתוח קריירה אינטליגנציה רגשית ותגמול עובדים בתואר הראשון. מרצה בתואר השני בתחום של דינמיקה  קבוצתית והנחיית קבוצות.  

  מאז 1996 עובדת כמרצה ומתרגלת במכללות ואוניברסיטאות בתחומים של  סוציולוגיה, משאבי אנוש ושיטות מחקר (מכללת אורות,  אוניברסיטת בר אילן, שלוחת אוניברסיטת דרבי). מנחה סטודנטים לתואר ראשון ושני בתיזות ועבודות גמר. 

  במכללה האקדמית הדסה מלווה את המרכז לניהול קריירה בפיתוח הקורסים והתוכניות לשילוב בעבודה. פיתחה והנחתה את הקורסים "מהשכלה לתעסוקה" במכללה ובקמפוס שטראוס. משמשת כיועצת אקדמית של תלמידי התואר הראשון  וראש מסלול של ניהול נשים בקמפוס שטראוס. 

  תחומי העניין והמחקר שלה הם  פיתוח קריירה, תוכניות קידום תעסוקתי מנהיגות וסגנונות ניהול.

  בשנתיים האחרונות לומדת במכון מופת את תחומי המחקר  האיכותני וחוקרת את הנושא של תפיסה אישית זהות מקצועית  ודילמות של בוגרי  תואר ראשון במעבר לתעסוקה.

 •  
  אמה אברבוך

  אמה אברבוך

  מרצה

  שעות קבלה:
  בתיאום מראש

  ד"ר אמה אברבוך משלבת פעילות אקדמית עם עשייה בשטח. 

  בהכשרתה ד''ר אברבוך היא סוציולוגית, בוגרת מסלול אישי ייחודי בסוציולוגיה של בריאות ורפואה מטעם האוניברסיטה העברית. כיום אמה עוסקת בהוראה אקדמית לצד עבודה במינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי של משרד הבריאות, שם היא מרכזת נושא של צמצום פערים בבריאות בדגש על הפערים על רקע גיאוגרפי, חברתי-כלכלי ותרבותי. במסגרת התפקיד במשרד הבריאות אמה עוסקת בפיתוח ויישום מדיניות לצמצום פערים, כמו גם בהנגשת מידע על הפערים בבריאות למקבלי החלטות ולציבור הרחב.

  תחומי הוראה של אמה במכללת הדסה כוללים כלכלת בריאות וסוציולוגיה. במקביל אמה מרצה במסגרות אקדמיות אחרות, ביניהם בית ספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית ובמכללות נוספות. תחומי הוראה נוספים כוללים מערכת בריאות בישראל, ביטוחי בריאות, סוציולוגיה של בריאות ועוד. כחלק מתרומתה המקצועית אמה פעילה בוועדת הלסינקי של בית חולים הדסה לבחינת זכויות מטופלים במחקר רפואי. 

  אמה אברבוך - קורות חיים 

 •  
  ניסים אלון

  ניסים אלון
  (M.A.)

  מרצה

  שעות קבלה:
  לפי תאום מראש

  ניסים אלון, מכהן מאז 2005  בתפקיד מנכ"ל לאומית שירותי בריאות.

  ללאומית 340 מרכזים רפואיים בפריסה ארצית בישראל.

  המחזור השנתי של הקופה הוא 5.2 מיליארד ₪, בלאומית חברים כ 750,000 מבוטחים, 3000 עובדים שכירים ועוד כ 1600 רופאים עצמאיים.

  קודם לתפקיד זה, כיהן מר אלון במגוון תפקידי ניהול במערכת הבריאות בישראל ממנהל סניף במאוחדת ב 1989 ומאז 1994 בלאומית שירותי בריאות בתפקידים בכירים כולל  מנהל מחוז ירושלים ,מנהל מחוז המרכז , סמנכ"ל תפעול, סמנכ"ל משאבי אנוש משנה למנכ"ל ומנכ"ל.

  הוא בעל תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בעל תואר ראשון

  במדעי המדינה וקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, ובוגר המכללה לפיקוד ומטה של צה"ל.

  מר אלון מרצה במכללת הדסה ובמכללת פרס על מערכת הבריאות בישראל.

  בנוסף, מר אלון הוא יו"ר דירקטוריון טרם מרכזים לרפואה דחופה, ומכהן כחבר מועצת הבריאות של מדינת ישראל.

  מר אלון שירת בצה"ל בתפקידי פיקוד ומטה, סא"ל (מיל').