הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

ביה”ס הבינתחומי לחברה וקהילה |
פוליטיקה ותקשורת

סגל החוג

 •  
  דורון שולצינר

  ד"ר דורון שולצינר
  (Ph.D.)

  ראש החוג
  מרצה בכיר

 •  
  גליה פרידמן

  גליה פרידמן

  רכזת החוג

 •  
  שלמה אגוז

  ד"ר שלמה אגוז
  (Ph.D.)

  מרצה

  כיהן כמנהל תחום מדעי החברה בקרן הלאומית למדע. משמש כיועץ מדעי המסייע לחוקרים בהצעות מחקר לקרנות. במסגרת זו עובד עם חוקרים מהמכללה האקדמית הדסה וממוסדות אחרים.

  תחומי העניין האקדמיים: דעת קהל אמריקאית לגבי הסכסוך הישראלי ערבי, דורות בפוליטיקה, ושינוי ערכים בפוליטיקה הישראלית ובמדינות מפותחות שונות.

 •  
  יעקב אילון

  יעקב אילון

  מרצה

  יעקב אילון הוא אושיית תקשורת ישראלית אשר היה מעורב בהקמתן, עריכתן ועיצובן של מהדורות החדשות בארץ מאז שעלתה לאוויר טלוויזיה מסחרית בישראל. הוא מזוהה עם צמיחתה המטאורית של חברת החדשות של ערוץ 2 אשר הפכה למהדורת החדשות המרכזית של ישראל בהגשתו. לאחר שבע שנים כמגיש, יעקב אילון הגיש את מהדורת החדשות המרכזית של חדשות 10. ניסיונו כולל ערוצי חדשות רבים בעברית ובאנגלית, בטלוויזיה הממלכתית והפרטית.  כמגיש החדשות הראשי של שלושת ערוצי הברודקאסט, אילון דיווח מעשרות אירועים דרמטיים ברחבי הארץ והעולם וישב לראיונות עם ראשי ממשלה בישראל ומנהיגים ברחבי העולם. יעקב אילון מלמד בחוג סדנה להגשת תוכניות בטלוויזיה והפקת תוכנית טלוויזיה עצמיות בעידן הדיגיטלי. 

   

   
 •  
  עמיחי אתאלי

  עמיחי אתאלי

  מרצה

  עמיחי אתאלי הוא כתב פרלמנטרי של העיתון "ידיעות אחרונות". לעמיחי ניסיון רב בתקשורת הישראלית ובכלל זה ככתב לענייני דתות, מתנחלים, ופוליטיקה, נושאים בהם חשף מספר סקופים. הוא עבד בערוץ 12, NRG, ומעריב. עמיחי מלמד את מעבדת התקשורת במסגרת תוכנית המצטיינים.

 •  
  עידית בן אליהו

  עידית בן אליהו

  מרצה

 •  
  יעל בן משה

  ד"ר יעל בן משה
  (Ph.D.)

  מרצה

  ד״ר יעל בן משה היא מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה ועמיתת מחקר (2017-2020) באוניברסיטת חיפה. כדוקטורנטית בחוג למדעי החברה באוניברסיטה הטכנית בברלין ( 2006- 2012) (Technische Universität zu Berlin) זכתה במילגת מצטיינים מקרן פרידריך אברט (Friedrich Ebert Stiftung) על מחקרה שעסק בנרטיבים בתרבות הגרמנית והאמריקאית. עם חזרתה ארצה עבדה באוניברסיטת חיפה כמרצה בחוג לתרבות הקולנוע ובמכון ללימודי גרמניה ואירופה, ושנה לאחר מכן זכתה במילגת הנשיא לפוסט-דוקטורט על מחקרה העוסק בנרטיבים של טרור וטראומה בתקשורת האירופית, האמריקאית והישראלית.  את מחקרה המשיכה בפוטסדאם שבגרמניה באמצעות מילגת DAAD למחקר. מחקריה עוסקים בעיקר בניתוח שיח ונרטיבים בתקשורת המקומית והבינלאומית. ד״ר בן-משה כותבת מעת לעת גם לעיתונות המודפסת, מתראיינת בתקשורת ובמקביל לעבודת ההוראה, עובדת על תרגום ספרה מגרמנית לעברית בגרסא מחודשת. 

 •  
  אדם בני

  מר אדם בני

  מרצה

  אדם בני

  יותר מ20 שנה אני כותב ומייצר רעיונות. נכון להיום אני פרילאנס המספק שרותי קריאיטיב לחברות ומשרדי פרסום. בנוסף יש לי בית ספר לקופירייטרים - קופיווייז. רוב חיי המקצועיים הייתי קופי ומנהל קריאיטיב במשרדי הפרסום המובילים בישראל: מקאן תל אביב, ראובני פרידן גיתם ויש עוד. טיפלתי בתקציבים כגון יס (דוז מדוז) אל על בנק לאומי וגם מספר קמפיינים פוליטיים. 

  https://www.adambeny.com/  

   

 •  
  דליה גבריאלי נורי

  פרופ' דליה גבריאלי נורי
  (Prof.)

  מרצה בכירה

 •  
  אביעד גליקמן

  אביעד גליקמן

  מרצה

  אביעד גליקמן הוא עיתונאי ישראלי המשמש כתב לענייני משפט בחדשות 13. הוא בעל ניסיון עשיר בתקשורת הישראלית, כולל ידיעות אחרות, כלכליסט, חדשות עשר וערוץ 13. התמחותו ככתב משפט ופלילים ושמורות לו חשיפות עיתונאיות מרכזיות.