על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • ביה”ס הבינתחומי לבריאות חברה ומדע / הפרעות בתקשורת

 •  
  דבורה בראנד
  ד"ר דבורה בראנד
  (Ph.D)
  מרצה בכירה
  ראש תחום אודיולוגיה

  ד"ר דבורה בראנד הנה קלינאית תקשורת מומחית ופעילה בתחום האבחון והשיקום באודיולוגיה ומשמשת בתפקיד ראש תחום האודיולוגיה ומרצה בחוג להפרעות בתקשורת.

  ד"ר בראנד בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן ותואר ראשון ושני בהפרעות בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב. סיימה את לימודי הדוקטורט בשנת 2015, בהנחייתה של פרופ' טובה מוסט, מאוניברסיטת  תל אביב. עבודת הדוקטורט שלה הינה בנושא אבות ואמהות לילדים עם לקות בשמיעה בחברה החילונית והדתית.

  במחקריה העכשוויים, ד"ר בראנד מתעניינת בין השאר בחקר התמודדותם ומעורבותם של הורים לילדים עם לקות בשמיעה בתוכנית השיקום של ילדם וכן בתחום של פרקטיקות של קלינאי תקשורת בארץ, באבחון ושיקום ילדים ומבוגרים עם לקות בשמיעה.

  ד"ר בראנד חברה  בסגל החוג להפרעות בתקשורת משנת 2007, במהלך השנים הדריכה סטודנטים רבים בהתנסות הקלינית באודיולוגיה בשנים א, ב, ג, ו-ד. היא מרצה במגוון קורסים באודיולוגיה ובמהלך השנים הנחתה סטודנטים רבים בעבודות הסמינר .

  בשדה הקליני ד"ר בראנד הינה קלינאית תקשורת, במכון לאודיולוגיה והפרעות בתקשורת במרכז הרפואי הדסה עין-כרם ועוסקת בעבודה קלינית פעילה ורציפה באבחון אודיולוגי בבדיקות ABR  וזאת בנוסף לעבודת ייעוץ מקצועי והתאמת מכשירי שמיעה באגודה לטובת כבדי שמיעה (ע"ר). ד"ר בראנד ניהלה בעבר את מכון השמיעה במיחא ירושלים.

הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!