על המכללה   אלפון סגל

אלפון סגל

 • סגל מנהלי / לשכת הנשיא

 •  
  ברטולד פרידלנדר
  פרופ' ברטולד פרידלנדר
  (Ph.D.)
  נשיא המכללה

  פרופ' ברטולד (טולו) פרידלנדר (נולד ב-2 באוקטובר 1942, כ"א בתשרי ה'תש"ג), הוא נשיאה של המכללה האקדמית הדסה בירושלים. מכהן בתפקיד מאז אוגוסט 2012, ובעבר ייסד ועמד בראש התכנית ללימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה, הראשונה בישראל בתחום זה.

  בתפקידו הראשון הוא הקים את המחלקה לדיאגנוסטיקה ויראלית בחברת "אימס יישום". לימים הפך להיות המנהל המדעי של החברה. במהלך השנים שלאחר מכן הוא שימש כמנכ"ל של מספר חברות סטארט-אפ בתחום הביוטכנולוגיה בישראל, איטליה וארצות הברית. הוא ייעץ ושימש כחבר ועד מנהל במספר חברות ביוטכנולוגיה בארצות הברית, ישראל ואיטליה.

  מ-2005 ועד היום הוא משמש כפרופסור אורח באוניברסיטת ראטגרס, ניו-ג'רזי, וידוע בניסיון הרב בתחום האקדמי והתעשייתי בכל הקשור לרפואה צמחית וביוטכנולוגיה, כולל תרופות, תוספי מזון ואוכל.

  פרופ' פרידלנדר היה גורם מוביל בפרויקט Bio-Explore  - פרויקט מחקרי במימון האיחוד האירופי, לזיהוי צמחים ים-תיכוניים בעלי סגולות רפואיות. כיום הוא עומד בראש פרויקט המשך של משרד החקלאות המתמקד בתכונות מרפא של צמחים בישראל.

  בשנת 2004 ייסד ועמד בראש החוג לביוטכנולוגיה במכללה האקדמית הדסה בירושלים, התוכנית הראשונה בישראל ללימודי תואר ראשון בתחום זה. הוא שימש כיו"ר החוג עד אוגוסט 2012, אז נבחר לנשיא המכללה. 

  מאז כניסתו לתפקיד נשיא המכללה, מספר הסטודנטים גדל מ כ-2,100 סטודנטים בחוגים האקדמיים ובמכינות הקדם האקדמיות השונות ליותר מ-4200. פרופ' פרידלנדר פתח והרחיב את תוכנית המח"ר (החברה החרדית) של המכללה כך שהיום מדובר בתוכנית המח"ר הגדולה ביותר בארץ.  המח"ר כולל היום כ-800 סטודנטים בתוכניות אקדמיות ובמכינות.

  פרופ' פרידלנדר ייסד את הרשות למחקר ופיתוח במכללה בראשות פרופ' מיכאל ברמן. הרשות יצרה אפשרויות ופתחה דלתות לקרנות מחקר בארץ ובעולם. רשות המחקר עודדה את הסגל במכללה להיות שותף בחלקו ומוביל בחלקו במחקרים של האיחוד האירופי, קרן המחקר הישראלית ועוד וזאת בנוסף לשיתוף פעולה מחקרי בן-חוגי.

  במהלך שנות כהונתו הוקם המרכז לניהול קריירה במכללה המעניק לסטודנטים ולבוגרים יתרון בשוק העבודה. המרכז נותן שרות למספר גדל והולך של סטודנטים ושל בוגרים צעירים  בשני הקמפוסים על ידי סדנאות, יצירת קשרים עם מעסיקים והשמה.

  פרופ' ברטולד ברטולד פרידלנדר ב-ויקיפדיה

 •  
  צחי מילגרום
  ד"ר צחי מילגרום
  (Ph.D.)
  סגן הנשיא וראש המינהל האקדמי
  שעות קבלה : 
  לפי תאום
 •  
  בורוצקי דינה
  דינה בורוצקי
  מזכירה בלשכת הנשיא
 •  
  ויינבך רותי
  רותי ויינבך
  מנהלת לשכה
 •  
  בן-דרור רקפת
  רקפת בן-דרור
  מזכירה בלשכת הנשיא
 •  
  נוריאל דפנה
  דפנה נוריאל
  מזכירה אקדמית
 •  
  פנקל פידלמן מיקי
  מיקי פנקל פידלמן
  מנהלת פיתוח הוראה
  שעות קבלה : 
  א-ה, בין השעות 8:00-15:00, בניין 1, קומה 2, חדר 2109 - עדיף בתיאום מראש.
 •  
  רבקה בן נון
  רבקה בן נון
  (M.A.)
  מתאמת מינהל חוגים
 •  
  זאכרי האריס
  זאכרי האריס
  מנהל פיתוח מוסדי
 •  
  כהן תום
  תום כהן
  רכזת המחלקה
 •  
  קיים טלי
  טלי קיים
  אוצרת ראשית, גלריה עזריאלי
 • סגל אדלר / סגל כללי

 •  
  דפנה אולניק
  דפנה אולניק
  (M.A.)
  מנהלת מרכז אדלר לאפזיה

  דפנה אולניק היא מרצה בחוג להפרעות בתקשורת, קלינאית תקשורת ומנהלת מרכז אדלר לאפזיה במכללה האקדמית הדסה. 

  דפנה אולניק סיימה את לימודי התואר הראשון והשני בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב בשנת 1996,בשנת 2000  סיימה לימודי תעודה של הנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים. 

  מרצה בחוג להפרעות בתקשורת בקורסים העוסקים בשיקום של הפרעות שפה ודיבור אצל מבוגרים-אפזיה ובקורסים של ההתנסות והאינטגרציה הקלינית בשנים ג ו ד. דפנה אולניק הינה קלינאית תקשורת בכירה המתמחה בשיקום של הפרעות שפה ודיבור נרכשות אחרי אירוע מוחי – אפזיה.  

  בשנים 1990-2004 עבדה כקלינאית תקשורת במחלקה להפרעות בתקשורת בבית החולים לוינשטיין, במסגרת עבודתה עסקה בהדרכת סטודנטים  ובמחקר. תחומי  המחקר שלה התמקד התייחסו לקשר שבין הפקת ג'סטות לתהליכי הפקת דיבור אצל אנשים עם אפזיה, טיפול קבוצתי לאנשים עם אפזיה והגישה הסוציאלית לטיפול באפזיה. 

  החל משנת 2000 דפנה אולניק החלה לפתח בארץ את תחום הטיפול הקבוצתי בקרב אנשים עם אפזיה. 

  משנת 2004 עוסקת בפיתוח והטמעת הגישה הסוציאלית לטיפול באפזיה בארץ. 

  בשנת 2007 היתה שותפה בהקמת מרכז אדלר לאפזיה , דפנה מנהלת את המרכז הפועל בחוג להפרעות בתקשורת במכללה, מרכז אדלר לאפזיה הינו מרכז שיקומי חברתי ייחודי בארץ המיישם בפועל את עקרונות הגישה הסוציאלית לטיפול באפזיה ומהווה מסגרת הדרכה לסטודנטים בחוג להפרעות בתקשורת ולאנשי מקצוע מכל הארץ.   

  החל משנת 2014 דפנה היא חברה בקבוצת לימוד ומחקר הפועלת במסגרת ארגון  ה  COST האירופאי :

  .   Collaboration of Aphasia Trialist (CATS)

   במסגרת זו היתה שותפה במחקרים שהתמקדו באיכות החיים של אנשים עם אפזיה ובהנגשת השיח הרפואי לאנשים עם אפזיה. כיום עוסקת במחקר בנושאים של איכות חיים של אנשים עם אפזיה, הדרכת פרטנרים לתקשורת ופיתוח כלים לניתוח שיח תקשורתי של אנשים עם אפזיה.

 •  
  אהרון חמילבסקי
  אהרון חמילבסקי
  (M.A.)
  מרכז למידה מתוקשבת

הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!