הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   אודות

המרכז הבינתחומי למדע ע"ש קרן הלמסלי

המרכז הבינתחומי למדע ע"ש קרן הלמסלי הוא הבניין החדש והבולט בייחודו של המכללה האקדמית הדסה. לצד המבנים הקיימים של המכללה, מהווה בניין הלמסלי חלק חשוב ואינטגרלי ממערך הלימודים והאירועים של המכללה האקדמית הדסה.

קרן ליאונה מ. והארי ב. הלמסלי היא תומכת נדיבה ומשמעותית במגוון מוסדות ישראלים בתחומי הבריאות וההשכלה הגבוהה. בניין הלמסלי, המתנשא לגובה שש קומות מעל רחוב הנביאים ההיסטורי בעיר ירושלים, תוכנן כך שישתלב עם הבניינים השכנים, מחופי האבן הירושלמית, ומעוצב בעיצוב מודרני מבפנים. 

הבניין סייע למכללה האקדמית הדסה, אשר מספר הסטודנטים בה גדל באופן משמעותי בשנים האחרונות, ביצירת כיתות לימוד חדשות ומרחב למידה חדשני עבור יותר מ-1,500 סטודנטים. במרכז אף קיים אודיטוריום המכיל 300 מושבים, מתנתם הנדיבה של קרן נתן אן קים וג'וליאן גלר, אשר מאפשר למכללה האקדמית הדסה לקיים אירועים אקדמיים בקנה מידה גדול. 

מרכז הלמידה בקומה השישית, מתנתם של קרן מיכאל א. ואנדריאה לבן, הוא מרחב למידה בחלל פתוח, פונה אל נוף פנורמי עוצר נשימה של ירושלים, המעורר השראה בסטודנטים ומבקרים כאחד.

מרכז הלמסלי תורם רבות לחיי התרבות בירושלים - גלריה עזריאלי, הממוקמת בקומת הכניסה למרכז, מציגה תערוכות מתחלפות של עבודות אמנות שנוצרו ע"י הסטודנטים בחוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי והסטודנטים בחוג לתקשורת צילומית במכללה, כמו גם של אמנים מקומיים מתחלפים. הגלריה היא מתנתה של קרן עזריאלי (קנדה), בשותפות עם קרן ירושלים (קנדה) והיא החלל הציבורי הגדול ביותר לתערוכות ויצירות אמנות במרכז העיר ירושלים.