הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   דבר הנשיא

דבר הנשיא

פרופ' ברטולד פרידלנדר

כפי שהתרגלנו בשנים האחרונות, גם שנת הלימודים תשפ"ב נפתחת בסימן של צמיחה. ב-8 השנים האחרונות המכללה האקדמית הדסה צמחה באופן משמעותי במספר הסטודנטים שלה מ-2000 סטודנטים ליותר מ-4600 סטודנטים.

השנה אנחנו גאים לפתוח תכנית לימודים חדשה לתואר ראשון: ניהול מערכות בריאות. במקביל, פתחנו התמחות חדשה בניהול מערכות מידע במסגרת התואר הראשון בניהול ובימים אלו אנחנו ממתינים לאישור של תכניות לימוד חדשות לתואר שני שיתווספו לארבע תכניות שכבר קיימות במכללה.

הצמיחה וההתפתחות מתאפשרות בזכות שביעות רצון גבוהה של הסטודנטים שלנו, השתלבות הבוגרים בשוק העבודה או לחילופין בתארים אקדמיים מתקדמים ובזכות ההון האנושי של המכללה, הסגלים האקדמיים והמנהליים שעושים לילות כימים כדי להעניק לסטודנטים את התנאים הטובים ביותר להצלחה.

בשנה וחצי האחרונות התמודדנו עם אתגרים לא פשוטים. משבר הקורונה אילץ את כל המוסדות האקדמיים בישראל לעבור ללימודים מקוונים והשנה, בזכות החיסונים אנחנו יכולים לשלב בין למידה בקמפוס כמתכונת עיקרית לבין למידה מרחוק, בהתאם לצרכים הפדגוגיים והאקדמיים.

'אקדמיה מובילה בעולם משתנה' זה לא רק סלוגן. היכולת שלנו להסתגל לשינוי הוכיחה שוב את הרלוונטיות של המכללה כמוסד אקדמי מוביל שמכשיר את הסטודנטים לקריירה ארוכת טווח. אני גאה לומר שלמדנו רבות מהשנתיים האקדמיות שחלפו, אימצנו שינויים פדגוגיים נדרשים בעקבות המציאות שנכפתה עלינו, שינויים שיבואו לידי ביטוי גם במהלך ההוראה בכיתות.

האתגרים והקשיים שהוצבו בפנינו הפכו גם להזדמנויות. הזדמנות לשיפור איכות ההוראה והטמעת מיומנויות טכנולוגיות בקרב הסטודנטים. הזדמנות להרחיב את התכנית הבין-לאומית של המכללה עם היצע של קורסים מקוונים בין-לאומיים עם משתתפים מחו"ל והיד עוד נטויה.

לפני כשנה, המכללה האקדמית הדסה ציינה 25 שנים להקמתה ובמהלך השנים הללו היא מיצבה את עצמה כמוסד ירושלמי משפיע על העיר ומחוצה לה, בין אם על ידי הענקת השכלה לצעירים, בין אם על ידי משיכת סטודנטים לבוא ללמוד בירושלים וכמובן על ידי הפעילות החברתית הענפה שאנחנו עושים ומעודדים במכללה, מידי שנה, כל השנה.

אני רוצה לאחל לכולנו, סטודנטים, עובדים ומרצים כאחד, שנת לימודים אקדמית בסימן של בריאות, מצוינות והתפתחות מתמדת.

שלכם,

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה

דוח הנשיא 2022 (באנגלית)

אולי יעניין אותך גם...