הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   דבר הנשיא

דבר הנשיא

פרופ' ברטולד פרידלנדר

כפי שהתרגלנו בשנים האחרונות, גם שנת הלימודים תשפ"א נפתחת בסימן של צמיחה.
ב-7 השנים האחרונות הכפילה המכללה את מספר הסטודנטים שלה והשנה, המגמה ממשיכה. הנתונים הללו מעידים יותר מכל על שביעות הרצון הגבוהה של הסטודנטים והבוגרים שלנו שמעבירים את המסר מאחד לשני.

בשנת הלימודים הקודמת התמודדנו עם אתגרים לא פשוטים שהמציאות כפתה עלינו. משבר הקורונה אילץ את כל המוסדות האקדמיים בישראל לעבור ללימודים מקוונים במהירות שיא וכך תוך שבוע-שבועיים מאז החלו ההגבלות של משרד הבריאות, סמסטר ב' נפתח בלמידה מקוונת.

'אקדמיה מובילה בעולם משתנה' זה לא רק סלוגן. היכולת שלנו להסתגל לשינוי הוכיחה שוב את הרלוונטיות של המכללה כמוסד אקדמי מוביל שמכשיר את הסטודנטים לקריירה ארוכת טווח. אני גאה לומר שביצענו את המעבר להוראה מקוונת בהצלחה ואף ניצלנו את הקיץ שחלף על מנת להסיק מסקנות מהשנה החולפת ולהיערך לשנת לימודים אקדמית שתשלב בין הוראה פרונטאלית מצומצמת בקמפוס לבין למידה מרחוק.

הקורונה, הוכיחה לא רק את הרלוונטיות של המכללה מבחינה אקדמית, היא גם הוכיחה את הרלוונטיות של התחומים השונים שנלמדים במכללה לשוק העבודה. קחו לדוגמא את הבוגרים והמרצים מהחוגים למדעי המעבדה הרפואית וביוטכנולוגיה שלקחו ועדיין לוקחים חלק במאמצים להתמודד עם הנגיף. לא לחינם אנחנו אוהבים לומר שתואר ראשון באקדמית הדסה – תמיד חיוני.

האתגרים והקשיים שהוצבו בפנינו הפכו גם להזדמנויות. הזדמנות לשיפור איכות ההוראה והטמעת מיומנויות טכנולוגיות בקרב הסטודנטים. הזדמנות להרחיב את התכנית הבין-לאומית של המכללה עם היצע של קורסים מקוונים בין-לאומיים עם משתתפים מחו"ל והיד עוד נטויה.

השנה שחלפה גם הייתה שנת שיא מבחינת התוצרת המחקרית של הסגל האקדמי במכללה, דבר שמעיד על המעמד הבין-לאומי האקדמי שלנו ומשפיע באופן ישיר על איכות ההוראה הניתנת לסטודנטים.

שנת 2020 היא נקודת ציון משמעותית עבורנו. לפני 25 שנים הוקמה המכללה האקדמית אשר הפכה במהלך השנים הללו להיות מוסד ירושלמי משפיע על העיר ומחוצה לה, בין אם על ידי הענקת השכלה לצעירים, בין אם על ידי משיכת סטודנטים לבוא ללמוד בירושלים וכמובן על ידי הפעילות החברתית הענפה שאנחנו עושים ומעודדים במכללה, מידי שנה, כל השנה.


אני רוצה לברך ולהודות לכל מי שהיה שותף במהלך 25 השנים האחרונות ובדגש על השנה החולפת שהייתה רצופה באתגרים ושינויים. אתם חלק בלתי נפרד ממשפחת המכללה האקדמית הדסה, אתם אקדמיה מובילה בעולם משתנה.

שלכם,

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה

 

 

דוח הנשיא 2020 (באנגלית)

אולי יעניין אותך גם...