מלא/י פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

על המכללה   דבר הנשיא

דבר הנשיא

פרופ' ברטולד פרידלנדר

שנת הלימודים תש"ף אשר באה עלינו לטובה נפתחה עם עלייה של יותר מ16% במספר הסטודנטים החדשים לתואר ראשון. בעיניי, מדובר בהוכחה נוספת למעמדה האיתן של המכללה בנוף האקדמי הישראלי.

המספרים הגבוהים מהווים המשך ישיר לצמיחה של המכללה בשנים האחרונות, לא רק במספר הסטודנטים אלא גם במספר חוגי הלימוד. על מנת לתת מענה לאותה צמיחה חנכנו בשנה האחרונה את הבניין החדש, "המרכז הבין-תחומי למדע ע"ש קרן הלמסלי"

הנתונים הללו מעידים יותר מכל על שביעות הרצון הגבוהה של הסטודנטים שלנו שהרי ידוע כי הרוב המוחלט של מועמדים ללימודים מתייעצים עם חברים וקרובים בטרם מקבלים את ההחלטה היכן ללמוד. 

למרות ההצלחה אינינו נחים על זרי דפנה וחותרים יותר מתמיד להמשיך ולהתפתח כל המישורים. במהלך השנה האחרונה הרחבנו את התכניות הבין-לאומיות שלנו ואף הוספנו קורסי בחירה באנגלית לסטודנטים, זאת מתוך הכרה בחשיבות ובערך המסוף שתכניות אלו מקנות למעמדה של המכללה ולהכשרה של הסטודנטים.

מעבר לכך, העובדה שאנחנו חיים בעולם משתנה מחייבת אותנו להמציא את עצמנו מחדש מעת לעת. על כן, אנחנו שמים דגש רב על פיתוח תכניות אקדמיות שיקנו לסטודנטים כלים להתפתח לטווח הארוך בשוק עבודה משתנה. 

במסגרת החשיבה על היום שאחרי התואר, האחריות שלנו כמכללה היא להקנות לסטודנטים כבר במהלך הלימודים עצמם כלים מקצועיים נוספים שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה. לשם כך, אנחנו מפעילים באמצעות המרכז לניהול קריירה תכניות הכשרה לסטודנטים ובוגרים המסייעות להם בהכנה לראיונות עבודה, במציאת משרות בתחום לימודיהם ומקנות להם כלים עדכניים להשתלבות בתעשייה. 

במהלך שנת 2020 אנחנו נציין 25 שנה להקמת המכללה האקדמית אשר הפכה במהלך השנים הללו להיות מוסד ירושלמי משפיע על העיר ומחוצה לה, בין אם על ידי הענקת השכלה לצעירים, בין אם על ידי משיכת סטודנטים לבוא ללמוד בירושלים וכמובן על ידי הפעילות החברתית הענפה שאנחנו עושים ומעודדים במכללה, מידי שנה, כל השנה. 

אני רוצה לברך ולהודות לכל מי ששותף לעשייה הזאת, סטודנטים, מרצים, עובדים, חבר הנאמנים, הוועד המנהל, חברי ההנהלה ותורמים יקרים, אתם חלק בלתי נפרד ממשפחת המכללה האקדמית הדסה, אתם אקדמיה מובילה בעולם משתנה.

שלכם, 

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה

דוח הנשיא 2020 (באנגלית)

אולי יעניין אותך גם...