הצעד הראשון בדרך להגשמת חלומות מתחיל כאן!

על המכללה   דבר הנשיא

דבר הנשיא

פרופ' ברטולד פרידלנדר

כפי שהתרגלנו בשנים האחרונות, גם שנת הלימודים תשפ"ג נפתחת בסימן של צמיחה. בעשור האחרון המכללה האקדמית הדסה צמחה באופן משמעותי במספר הסטודנטים שלה מ-2000 סטודנטים ליותר מ-4600 סטודנטים.

השנה אנחנו גאים לפתוח תכנית לימודים חדשה לתואר שני: התפתחות הילד עם צרכים מיוחדים. במקביל, פתחנו התמחות חדשה במדעי הנתונים במסגרת התואר הראשון בניהול ובימים אלו אנחנו ממתינים לאישור של תכנית לימודים נוספת לתואר שני שתתווסף לחמש התכניות הקיימות במכללה.

נקודת ציון נוספת ומשמעותית בהתפתחות המכללה: במהלך סמסטר ב' ייפתח באופן רשמי תואר שני בינלאומי ייחודי במדעי הראייה והאופטומטריה. זוהי הפעם הראשונה בה ניתנת האפשרות לסטודנטים מכל העולם ללמוד לתואר שני בינלאומי באקדמיה הישראלית, בתחום מדעי הראייה והאופטומטריה. הישג חסר תקדים במכללה האקדמית הדסה שמצטרף להתרחבות משמעותית בפעילות הבינלאומית של המכללה בשנים האחרונות. 

הצמיחה וההתפתחות מתאפשרות בזכות שביעות רצון גבוהה של הסטודנטים שלנו, השתלבות הבוגרים בשוק העבודה או לחילופין בתארים אקדמיים מתקדמים ובזכות ההון האנושי של המכללה, הסגלים האקדמיים והמנהליים שעושים לילות כימים כדי להעניק לסטודנטים את התנאים הטובים ביותר להצלחה.

המכללה האקדמית הדסה תציין בקרוב שלושה עשורים של פעילות מאז הקמתה ובמהלך השנים הללו היא מיצבה את עצמה כמוסד ירושלמי משפיע על העיר ומחוצה לה, בין אם על ידי הענקת השכלה לצעירים, בין אם על ידי משיכת סטודנטים לבוא ללמוד בירושלים וכמובן על ידי הפעילות החברתית הענפה שאנחנו עושים ומעודדים במכללה, מידי שנה, כל השנה.

אני רוצה לאחל לכולנו, סטודנטים, עובדים ומרצים כאחד, שנת לימודים אקדמית בסימן של בריאות, מצוינות והתפתחות מתמדת.

שלכם,

פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה

דוח הנשיא 2022 (באנגלית)

אולי יעניין אותך גם...