על המכללה   דבר הנשיא

דבר הנשיא

פרופ' ברטולד פרידלנדר

כמכללה הכללית היחידה בירושלים, המכללה האקדמית הדסה חותרת להיות אחת מהמוסדות האקדמיים המובילים בישראל. התכניות האקדמיות שלנו הינן מעשיות, ורלוונטיות לימינו אנו ולצפי מגמות עתידיות בתעשייה.

אנחנו מציעים תארים חדשניים שהולכים בקנה אחד עם הצרכים המתפתחים של שוק התעסוקה ומכשירים את הסטודנטים שלנו לא רק לעבודה אלא נותנים להם את הכלים להתפתח מקצועית בטווח הארוך.

כמוסד אקדמי מוכוון קריירה אנחנו מקיימים קשרים עם התעשייה והמשק, זאת על מנת להבין את הצרכים הנוכחיים והעתידיים, באופן שנוכל להטמיע זאת בתכניות הלימוד שלנו ולוודא שהן מותאמות באופן ספציפי לשוק העבודה.

בזכות הקשר עם מעסיקים אנחנו מציעים לסטודנטים שלנו מקומות התמחות, מקומות עבודה לבוגרים ואף מייצרים פרויקטים ייחודיים משותפים להעשרת תכניות הלימוד. באותה נשימה אנחנו מכשירים את הסטודנטים והבוגרים אודות תהליכי חיפוש עבודה.

מתוך הבנה כי העולם משתנה ותחומי הלימוד והעיסוק אינם חד מימדיים כפי שהיו בעבר, המבנה האקדמי במכללה מבוסס על שני בתי ספר בין תחומיים אשר מטרתם לייצר חיבור ואינטראקציה בין חוגי הלימוד במכללה, מתוך מטרה להעניק לסטודנטים את הידע והכלים לעשות שימוש בדיסציפלינות שונות כהכנה לחיים האמיתיים.

אני מאמין גדול שחינוך אקדמי הוא הרבה יותר מאשר אמצעי להשגת תואר. על כן, אנחנו במכללה שואפים לתת לסטודנטים שלנו את הבמה להשפיע על החברה בה הם חיים, בין אם באמצעות המקצוע אותו הם לומדים ובין אם באמצעות פעילויות חברתיות כאלה ואחרות.

הסטודנטים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהקהילה של העיר ירושלים, בה אנו שוכנים. אנחנו דוחפים אותם באמצעות מערכת מאסיבית של מלגות להיות חלק מהאוכלוסייה רבת הפנים של העיר הזו, באופן שיתרום להם כאזרחים ולחברה בה הם חיים.

אני רוצה לברך ולהודות לכל מי שבחר במכללה האקדמית הדסה כשותפה לדרך, בין אם אתם סטודנטים, מרצים, או כל גורם אחר שמסייע לנו להכשיר צעירים רבים לעולם חדש ומתפתח.

שלכם,
פרופ' ברטולד פרידלנדר, נשיא המכללה האקדמית הדסה

דוח הנשיא 2017 (באנגלית)

אולי יעניין אותך גם...